Innoio-Smart-Beam

ویدئو پروژکتور جیبی Innoio Smart Beam

امروز به بررسی پروژکتور جیبی جدید کمپانی Innoio میپردازیم. حتی با توجه به استانداردهایی که در مورد پروژکتور های جیبی وجود دارد، باز هم Innoio Smart Beam بسیار کوچک محسوب میشود. برق آن با استفاده از یک باتری تامین می شود و دارای یک ورودی HDMI است.

 وقتی پروژکتور Smart Beam را در دستان خود می گیرید، باور این که این یک پروژکتور واقعی است بسیار سخت می باشد. من قبلا ویدئو پروژکتورهای کوچکی دیده ام، ولی این از همه ی آن ها کوچک تر می باشد. در یک سمت آن یک ورودی micro-USB برای شارژ کردن باتری و یک چرخ ریز برای فوکوس وجود دارد. با استفاده از این چرخ می توان به فوکوس دقیق تری دست پیدا کرد، حرکت دادن آن نیز بسیار آسان است. در سمت دیگر دکمه ی روشن کردن پروژکتور و یک ورودی micro-HDMI (که MHL نیز هست) قرار گرفته است.

 به هر نحوی که شده کمپانی سازنده یک باتری که ۲ ساعت شارژ نگه می دارد، یک منبع نور LED، یک اسپیکر ریز، و یک چیپ DLP را در داخل پروژکتور جاسازی کرده اند. هر چند، شاید قراردادن چیپ DLP خیلی شاهکار محسوب نمی شود. ببینید اندازه ی آن چقدر کوچک است:

با پشتیبانی از یک رزولوشن ۴x3 معادل ۶۴۰x480، رزولوشن خیلی بالایی را ارائه نمی نماید. ولی مطمئناً، در مورد این کوچولوی شگفت انگیز این موضوع اهمیت زیادی ندارد. هیچ بزرگنمایی وجود ندارد (مگر این که فاصله ی آن را نسبت به صفحه ی نمایش کم یا زیاد کنید)، و تنظیمات تصویر یا منو نیز وجود ندارند. از نظر من این موضوع خیلی خوب نیست و اضافه کردن این امکانات به هر پروژکتوری از ملزومات است.

 عملکرد پروژکتور Smart Beam

با داشتن روشنایی معادل ۳۵ لومن، انتظارها از Smart Beam تا حد زیادی پایین می آید. من چندین مورد ازویدئو پروژکتورهای دیگر را نیز بررسی کرده ام، که تمامی آن ها روشنایی بیشتری از Smart Beam داشته اند. بنابراین یا Smart Beam روشنایی بیشتری از آن چه که می گویند دارد، یا ویدئو پروژکتور های جیبی دیگر مانند ۳M روشنایی کمتری از میزان اعلام شده ی خود دارند. به هر صورت باید در نظر داشت از ویدئو پروژکتوری با این ابعاد نمیتوان انتظار معجزه داشت.

۴۰۱۳۳۶۵

دمای رنگ به شکل تعجب آوری دقیق و به طور میانگین معادل ۶۳۵۳ کلوین می باشد. معمولاً پروژکتورهایی مانند این دمای رنگ را به منظور بدست آوردن خروجی نور خوب افزایش می دهند. دمای رنگ برخی از پروژکتورهای بزرگ از این پروژکتور پایین تر هم بوده اند. از سوی دیگر، دقت رنگ خیلی خوب نیست. بسیاری از رنگ های در مقایسه با مقادیر پیشنهادی HDTV خود بیش از حد اشباع بودند.  با اتصال گوشی هوشمند HTC One، یک تصویر هم اندازه ی تلویزیون را در دیوار دفتر کار خود ایجاد کردم، تصویر فیلم کیفیت مناسب و قابل قبولی داشت. کادرهای سیاه حاشیه ای فیلم قابل مشاهده بودند. کاش راهی برای سوییچ  اسپیکر ریز داخلی به اسپیکرهای نسبتاً قوی گوشی وجود داشت.

 پروژکتور Smart Beam همه چیز روی صفحه ی نمایش گوشی من را منعکس کرد، بنابراین توانستم در فیس بوک و توییتر به جستجو بپردام، تصاویر را نگاه کنم، و ایمیل های خود را در یک صفحه ی نمایش خیلی بزرگتر بررسی کنم. جالب اینجاست که تصویر بزرگ ۶۴۰x480 و تصویر کوچک (گوشی) ۱۹۲۰x1080 بود.

 نتیجه گیری

در کل پروژکتور جیبی Smart Beam من را تحت تاثیر قرار داد. حتی اگر این پروژکتور کمی از ۳M Streaming کارایی کمتری داشته باشد، تفاوت اندازه ی آن ها به طور شگفت انگیزی قابل توجه است. به نظر من می توان از این پروژکتور هنگام سفر یا کمپینگ استفاده کرد. اندازه و ابعاد آن به گونه ای است که به راحتی در جیب قرار می گیرد، که این موضوع برای یک پروژکتور در این کلاس اهمیت زیادی دارد. در صورت وجود برخی از تنظیمات تصویر Smart Beam قطعا به پروژکتور بهتری تبدیل می شد، ولی این موضوع اهمیت چندانی ندارد. در پایان، داشتن توانایی ارسال تصاویر ویدویی روی هر سطحی توسط یک پروژکتور که اندازه ای نصف یک اسپیکر بی سیم را دارد بسیار جالب به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd

امروز قصد داریم یکی از انواع سوئیچ hdmi که سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd است را به شما معرفی کنیم و درباره

معرفی اسپیکرفون های سالن کنفرانس صدرا

معرفی اسپیکرفون کنفرانسی صدرا ، برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی و گردهمایی‌ها یکی از مسائل مهم روز محسوب می‌شود. شرایط مناسب جهت برگزاری یک کنفرانس مطلوب موضوعی

معرفی سیستم کنفرانس C&D

در سال‌های اخیر به‌دلیل پیشرفت کسب و کار‌ها و گسترش سازمان‌ها، استفاده از سیستم کنفرانس در سازمان‌های خصوصی افزایش یافته و شیوع بیماری کووید-۱۹ این

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

معرفی سیستم کنفرانس D&D

در عصر کنونی برای ساخت یک سالن کنفرانس با فناوری روز دنیا نیاز به تجهیزات مختلفی است. مهم‌ترین تحهیزات شامل سیستم کنفرانس بوده که به

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

مطالب ویدئو کنفرانس