LCoS technology

تکنولوژی تصویردهی LCoS پروژکتورها چگونه کار میکند ؟

پیش از این بارها در مورد تکنولوژی های تصویردهی پروژکتورها نظیر ۳LCD و DLP مطالبی را در این بخش قرار داده ایم. اکثر افرادی که با پروژکتورهای سر و کار دارند در مورد این دو نوع تکنولوژی و تفاوت آنها اطلاعات کافی دارند. امروز میخواهیم در مورد تکنولوژی LCoS که جدید تر از دو تای قبلی می باشد صحبت کنیم.

paneltechnology

تکنولوژی LCOS چیست ؟

میتوانید آن را چیزی بین دو تکنولوژی ۳LCD و DLP به حساب آورید. تکنولوژی LCD برای تشکیل هر پیکسل از کریستال مایع بر روی یک پنل شیشه ای استفاده میکند. نور از میان این پنل های LCD عبور میکند. از جهتی دیگر تکنولوژی DLP از ترکیب ریز آینه های برای انعکاس تصویر استفاده میکند. هر آینه برای یک پیکسل.

در تکنولوژی LCoS هر دوی این ایده ها به کار رفته اند. در واقع LCoS یک تکنولوژی انعکاسی هست که از کریستال مایع به جای ریز آینه ها بهره میبرد. به همین دلیل در تکنولوژی LCoS سه چیپ و سه پنل برای رنگ های قرمز سبز و آبی وجود دارد.

پروژکتورهای تکنولوژی LCoS رزولوشن بالاتری نسبت به دو تکنولوژی ۳LCD و DLP دارند. و البته قیمتی بالاتر ! پروژکتوری با رزولوشن SVGA وجود ندارد و رزولوشن XGA نیز به سختی پیدا میشود. عموما رزولوشن پروژکتورهای LCoS از SXGA (1365*1024) به بالا دسته بندی میشوند. از همین روز پروژکتورهای رنج قیمت پایین از این تکنولوژی بهره نمیبرند.

پروژکتورهای LCoS مزیت های کلیدی نسبت به تکنولوژی های دیگر دارد. پیش از هرچیز بخاطر ماهیت این تکنولوژی و فاصله نزدیک تشکیل پیکسل ها وضوح تصویر بسیاری خوبی را در این پروژکتورها شاهد هستیم.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »