افزایش عمر لامپ پروژکتور

عمر لامپ پروژکتور خود را افزایش دهید: اجازه دهید لامپ خنک شود

با رعایت چند نکته کلیدی میتوان عمر لامپ پروژکتور را تا حد زیادی افزایش داد و حتی از آن بیشتر از زمانیکه که کارخانه سازنده ادعا کرده استفاده کرد.

اگر استفاده دائمی از پروژکتور دارید لازم است بدانید گرمای زیاد لامپ اصلی ترین دلیل کم شدن عمر و یا سوختن آن است. پروژکتور با یک فن قدرتمند دمای لامپ را پایین نگه میدارد. گاهی اوقات حتی دو مدل پروژکتور از برند های مختلف در حالیکه از یک نوع لامپ استفاده میکنند اما یکی از دیگری عمر لامپ بیشتری دارد، دلیل آن هم فن قوی تر و دل کل سیستم خنک کنندگی بهتر است.

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از پروژکتور این است که افراد بلافاصله پس از اتمام استفاده از دستگاه آن را از برق میکشند. پروژکتورها این قابلیت را دارند که حتی پس از خاموش شدن توسط فن لامپ را خنک کنند، اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.

پروژکتور های قدیمی این امکان را ندارند ولی به عنوان راه جایگزین ۲ دکمه خاموش و روشن روی دستگاه قرار داده اند. یکی برای کل دستگاه و دیگری تنها لامپ. اگر هنوز پروژکتورهای قدیمی استفاده میکنید بعد از اتمام کار ابتدا دکمه خاموش شدن لامپ را بزنید و بعد از چند دقیقه کل دستگاه را خاموش کنید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »