نکات خرید هدفون

نکات مهم خرید هدفون و معرفی انواع هدفون

 در مقاله از صدرا کامپیوتر ما به نکات مهم خرید هدفون و  معرفی انواع هدفون  می پردازیم. بیشتر ما حداقل در بخشی از روز با دستگاه های اطرافمان  ارتباط برقرار می کنیم ،به طوری که در حال حرکت، به موسیقی گوش می دهیم یا از طریق تبلت ، لپ تاپ یا گوشی به تماشای فیلم می پردازیم. هدفون ها چیزی فراتر از یک لوازم جانبی شده اند.

هدفون مناسب به شما این امکان را می دهد که بدون مزاحمت در دویدن به موسیقی گوش دهید یا از یک فیلم لذت ببرید. اگر سالها به گوش دادن با همان هدفون ارزانی که ازفروشگاه های معمولی خریداری کرده اید صرف کرده اید ، وقت آن رسیده است که به فکر یک نسخه جدید باشید. شما این روزها انتخاب های زیادی دارید: از مدل های کوچک توگوشی تا مدل های بزرگ روی گوشی که می توانند شما را در صدایی با کیفیت بالا غرق کنند.

گزارشات مصرف کننده در حال حاضر بیش از ۱۶۰ مدل در رتبه بندی ما دارد. همه آنها از نظر کیفیت صدا و  سایر مشخصات تست شده اند. وقتی نوبت به انتخاب بهترین هدفون می رسد ، انتخاب هدفون شخصی در میان است . این انتخاب ها شامل کیفیت صدای خالص تقریباً برای همه مهم است.

اما بودجه ، راحتی و سایر ویژگی ها نیز مهم می باشد. انتخاب شما برای هدفون به همان اندازه که مربوط به سبک زندگی شماست به میزان بودجه شما نیز بستگی دارد. برخی از افراد انواع مختلف را برای استفاده های مختلف خریداری می کنند – یکی مثلاً برای کار کردن و دیگری برای مواقع استراحت از آن استفاده می کنند.

اکنون افرادی را در خیابان، قطار یا جاهای مختلفی  مشاهده می کنید که ازمدلهای بزرگتری استفاده می کنند که در گذشته برای استفاده در منزل اختصاص داده می شد. در حالی که دیگران حتی در هنگام تماشای فیلم روی لپ تاپ های خود به ایربادهایشان متصل هستند.

راهنمای خرید هدفون

هدفون های کوچکتر: وقتی قابلیت حمل آن مهم است

نکات مهم خرید هدفون آن ها  از نظر فنی ” قابل حمل” هستند ، اما ما از این اصطلاح برای توصیف مدل های کوچک و سبک استفاده می کنیم ، که بیشتر آنها را وقتی خارج از منزل هستید استفاده می کنید که می توان در جیب یا کیف خود قرار داد.

بعضی از افراد هدفون های کوچکتر و سبکتر را برای راحتی بیشتر انتخاب می کنند ، اما شما ممکن است کیفیت صدا را به راحتی ترجیح دهید.

هدفون های بزرگتر: وقتی کیفیت صدا مهم است

ما از اصطلاح home/studio style برای هدفون های بزرگتر با دو ear cups که با یک headband قابل تنظیم به هم متصل هستند استفاده می کنیم. برخی دارای فضای اضافی جهت ذخیره اطلاعات است ، اما بهترین مدل ها در رتبه بندی ما این سبک است.

نکاتی برای خرید هدفون های مناسب  

نکات مهم خرید هدفون مناسب باید دقت کنیم این است که ابتدا باید کیفیت صدا را ارزیابی کنید ، همانند اسپیکرها ، هدفون ها می توانند روی قسمتهای مختلف طیف صوتی تأکید کنند و شما ممکن است صدایی را بر صدای دیگر ترجیح دهید.

اگر می توانید، قبل از خرید هدفون ها را امتحان کنید. اگر اینترنتی خرید می کنید ، سیاست های بازگشت کالا را بررسی کنید تا مطمئن شوید خرید شما قابل بازگشت است یا با مدل دیگری تعویض می شود.

طرحی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید

هدست های  روی گوشی برای گوش دادن در خانه عالی هستند ، اما ممکن است مانع از کار شما شوند. بعضی اوقات مدل های کوچکتر و قابل حمل کمی کیفیت صدا را کاهش می دهد ، اما قطعاً مفید هستند و مدیریت هدفون های داخل گوشی راحت تر امی باشد. اگر به آرامش و کار آرام در خانه یا محیط های دیگر نیاز دارید ، هدفون هایی با فناوری فعال کردن نویز را در نظر بگیرید.

برای صدای بهتر با سیم متصل شوید

برای گوش دادن به موسیقی ، یکی از مدلهای سیمی دارای رتبه بندی بهتر را پیشنهاد می دهیم. بسیاری از هدفون های بی سیم نیز به خوبی کار می کنند و برخی از آنها صدای عالی دارند ، اما تاکنون هیچ موردی را پیدا نکرده ایم که وضوح صوتی بهترین مدل های سیم دار را ارائه دهد.

مدلی متناسب با هر گوش

نکات مهم خرید هدفون  می تواند یک تصمیم کاملاً شخصی است. بسیاری از کسانیکه از هدفون استفاده می کنند. با استفاده از گوشی هایی که در مجرای گوش قرار می گیرند راحت هستند، اما برخی دیگر آنها را آزار دهنده می دانند.

برخی از کاربران هدفون های روی گوش یا بزرگتر از گوش را ترجیح می دهند ، در حالی که دیگران از اینکه با عینک یا گوشواره تداخل دارند شکایت دارند. بسته به قصد شما برای استفاده از آنها، ممکن است. بخواهید مدل های بی سیم و یا نویزگیررا نیز خریداری کنید. از این راهنما برای پیدا کردن مدل متناسب با نیازهای خاص خود کمک بگیرید.

انواع هدفون ها

راهنمای خرید هدفون

هدفون های بزرگتر از گوش

اینها دو نوع هستند. مدل های “پشت بسته” دارای کاسه گوش سفت و محکم چسبیده هستند. که بیشتر صدا را حفظ می کنند و صدای محیط را خفه می کنند. اما همچنین ممکن است برخی از مواردی را که می خواهید بشنوید ، مانند زنگ در یا تلفن را مسدود کنند.

نکات مهم خرید هدفون “پشت باز” دارای شکاف هایی در کاسه های گوش هستند که هدف آن ایجاد احساس واضح تر و طبیعی تر به صدا است. آنها صدای خارجی بیشتری را وارد می کنند.

نکات خرید هدفون

هدفون های روی گوشی

اینها معمولاً سبک تر از مدلهای بزرگتر از گوش هستند و به جای کناره های سر شما روی گوشها فشار می آورند. به نظر برخی از کاربران راحت تر از مدل های بزرگتراز گوش است.

در جلسات طولانی گوش دادن کمتر گوششان را گرم می کند. نکات مهم خرید هدفون  روی گوش مانند مدل های بزرگتر از گوش در دو نوع پشت بسته و پشت باز هستند. اما آنها اغلب صدای خارجی بیشتری را به داخل وارد می کنند.

معرفی انواع هدفون

هدفون های تو گوشی

Earbuds ها در کاسه گوش، خارج از مجرای گوش قرار می گیرند، هرچند ممکن است. بخشی از آن به داخل کانال گوش کشیده شود. earbuds به همه جا در دسترس تلفن های هوشمند تبدیل شده است و ابزارهای اساسی برای میلیون ها مصرف کننده هستند.

اغلب یک پوششی را ایجاد می کنند که می تواند به جلوگیری از سرو صدای اضافی بیرون کمک کند. اکثر آنها با گوشی های اضافی در اندازه های مختلف ارائه می شوند تا از تناسب مناسب اطمینان حاصل کنند.

هدفون های بیسیم

مدل های بی سیم رایج هستند و معمولاً از بلوتوث که دامنه آن تقریبا ۹متر است. برای اتصال به تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها و حتی برخی تلویزیون ها استفاده می کنند.

هنگامی که بیشتر تولیدکنندگان تلفن از جک هدفون صرف نظر کردند. که در سال های اخیر بی سابقه بود. مدل های بی سیم ضروری شدند. آنها دارای ویژگی های مختلفی هستند. از سازگاری با  alexa و سایر دستیارهای دیجیتال گرفته تا حالت های نظارت بر صدای محیط .

معرفی انواع هدفون

هدفون های نویز گیر

بسیاری از هدفون ها دارای طراحی ایزوله کننده ای هستند که به طور فیزیکی سر و صدای محیط را خفه می کنند. که اغلب به عنوان “نویز گیر” شناخته می شود. این هدفون های مجهز به باتری از میکروفون های ریزی برای کنترل فرکانس های سر و صدای بیرون استفاده می کنند .

سپس همان فرکانس های مشابه را خارج از فاز تولید می کنند تا تلاش کنند آنها را لغو کنند. برخی از آنها با کاهش صدا خاموش کار می کنند. بنابراین در صورت از بین رفتن باتری هنوز می توانید از آنها استفاده کنید . در حالی که برخی دیگر فقط با لغو نویز کار می کنند.

هدفون های بیسیم واقعی

هدست های بی سیم واقعی اصطلاحی برای هدفون هایی است. که سیم یا کابل اتصال دهنده های گوشی ندارند. آنها از نظر قابلیت حمل و نقل بهترین هستند. و این فناوری در طول سال ها با صدای بهتر و گزینه های بیشتر با قیمت های پایین تر بهبود یافته است.

آنها دارای یک کیف حمل هستند که دو برابر شارژر قابل حمل است. هنگامی که یک مدل بی سیم واقعی می خرید ، در نظر بگیرید که قبل از اینکه دوباره به برق متصل شود . چند بار کیس در حال شارژ هدفون است ، عمر باتری در این مدل ها کوتاه تر است.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »