افزایش عمر پروژکتور

برای افزایش طول عمر پروژکتور خود به خوبی از آن مراقبت کنید ( بخش سوم )

این نوشته شامل ۴ بخش است، در حال حاضر بخش چهارم آن را از نظر میگذارنید. برای دسترسی به بخش های دیگر روی لینک های زیر کلیک کنید :

این پست در ادامه دو نوشته قبلی به بحث نگهداری و سرویس ویدئو پروژکتور مپیردازد. برای اینکه بدانید چه زمانی نیاز است فیلتر پروژکتور را تمیز کنید و یادگیری نحوه تمیز کردن پروژکتور این پست را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه بدانم که فیلترهای من نیاز به تمیز شدن دارند؟

علائم هشدار دهنده مختلفی وجود دارند که می توانید با دقت به آن ها متوجه زمان تمیز کردن فیلترها بشوید. بسیاری از پروژکتورها یک چراغ LED هشداردهنده ی دما دارند. اگر متوجه هر کدام از موارد زیر شدید، ممکن است زمان تمیز کردن فیلترهای پروژکتور شما فرا رسیده باشد:

  • LED هشداردهنده ی دما به رنگ نارنجی در حال چشمک زدن است – نشان می دهد که پروژکتور در حال داغ شدن بیش از حد است.
  • LED هشداردهنده ی دما به رنگ قرمز در حال چشمک زدن است – نشان می دهد که مشکلی در فن خنک کننده یا سنسور دما وجود دارد.
  • LED هشداردهنده ی دما به صورت ثابت به رنگ قرمز درآمده است، که به معنی این است که به علت داغ شدن بیش از حد پروژکتور ممکن است به صورت خودکار خاموش شود.
  • در قسمت خروجی هوای فن می توانید گرد و خاک را ببینید.
  • تصویر ارسال شده به صورت قابل توجهی تیره شده است یا کیفیت آن خیلی کم شده است.

 چگونه فیلترهای پروژکتورها را تمیز کنیم؟

بعد از جداسازی پوشش فیلتر و خارج کردن فیلتری که نیاز به تمیز شدن دارد، راههای مختلفی وجود دارد که می توانید به صورت موثر فیلتر را به منظور مطمئن شدن از این که پروژکتور در هنگام کار خنک خواهد ماند تمیز کنید.

 بهترین راه برای تمیز کردن فیلتر استفاده از دستگاه های مخصوص فشار هواست که بدون صدمه زدن به بافت فیلتر آن را تمیز میکنند. شستن فیلتر با آب و صابون به طور کلی توصیه نمی شود زیرا مواد شیمیایی موجود در صابون ممکن است به غشای فیلتر آسیب برسانند. گاهی اوقات می توانید فیلترهای جایگزین جدید بخرید، که اگر فیلتر شما خیلی کثیف شده باشد گزینه مناسبی است. همچنین، بعضی از لامپ های پروژکتور همراه با یک فیلتر در جعبه ی لامپ عرضه می شوند.

 تمیز کردن بدنه ی پروژکتور

قبل از قرار دادن فیلترهای جدید یا تمیز شده، حتماً گرد و خاک موجود در بدنه ی پروژکتور را تمیز کنید (قسمتی که فیلترها در آن قرار می گیرند)، با استفاده از همان دستگاه فشار هوای کوچک یا اسپری هوای فشرده که برای تمیز کردن فیلترها استفاده کردید. اگر هیچ کدام از این موارد را نداشتید، می توانید از یک پارچه ی بدون پرز و خشک برای از بین بردن گرد و خاک استفاده نمایید. اگر بدنه ی پروژکتور خیلی کثیف بود، می توانید از یک شوینده ی ملایم استفاده کنید، اما هرگز نباید از مواد شیمیایی قوی یا حلال هایی مانند الکل و تینر استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که در طی فرآیند تعویض فیلتر، به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک به قسمت های باز پروژکتور، آن ها را با پارچه بپوشانید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »