نحوه-استفاده-از-موس

نحوه استفاده از ماوس کامپیوتر

استفاده از ماوس کامپیوتر یکی از اولین مراحل برای کارکرد صحیح رایانه است. ماوس به شما امکان می دهد مکان نما را حرکت دهید و برنامه ها را کلیک کنید. این مراحل نحوه استفاده از ماوس رایانه شخصی و MAC را به شما نشان می دهد ، چه آن را به کامپیوتر وصل کنید ، بی سیم باشد یا از طریق بلوتوث متصل شود.

نحوه استفاده از ماوس کامپیوتر MAC

با “موس جادویی” آشنا شوید. ماوس MAC “ماوس جادویی” نامیده می شود و همان دکمه های ماوس PC را ندارد. این یکپارچه است و از طریق دکمه ها کار نمی کند بلکه از طریق تراشه کار می کند.  دکمه روشن و خاموش و سنسور در پایین آن قرار دارد.

ماوس را از طریق بلوتوث تنظیم کنید : 

ابتدا باتری را  شارژ کنید ، با قرار دادن باتریها در ماوس Magic آنها را نصب کنید. پس از انجام این کار ، با استفاده از پد ماوس در رایانه خود “تنظیمات ترجیحی سیستم موس” را با کلیک کردن روی “تنظیمات سیستم” از فهرست Apple باز کنید و سپس روی “موس” کلیک کنید
در مرحله بعد ، روی «تنظیم ماوس بلوتوث» در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. سپس ، ماوس را با کشیدن کلید روشن و خاموش کردن ماوس روی “روشن” روشن کنید.
پس از انجام این کار ، ماوس باید کار کند.
اگر چراغ پایین ماوس هنگام روشن شدن روشن نمی شود یا چشمک نمی زند ، از شارژ و نصب صحیح باتری ها مطمئن شوید.

روی موس کلیک کنید. با ماوس MAC می توانید روی هر قسمت از سطح کلیک کنید تا روی یک برنامه یا منو کلیک کنید. فقط روی گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا با این ماوس “راست کلیک” کنید. اگر چپ دست هستید ، می توانید ماوس را در گوشه سمت چپ “راست کلیک” کنید.
به «تنظیمات ترجیحی سیستم» بروید ، که یک نماد چرخ خاکستری در پایین صفحه MAC است ، سپس برای سفارشی سازی ماوس روی «ماوس» کلیک کنید.
اگر می خواهید مانند ماوس PC از آن استفاده کنید ، حتی می توانید عملکردهای چند لمسی ماوس را خاموش کنید.

با کشیدن انگشت به صورت عمودی با ماوس حرکت کنید. با این کار صفحات بالا و پایین می شوند. حرکت انگشت خود به صورت افقی به سمت چپ یا راست حرکت می کند و حرکت انگشت خود به صورت دایره به شما امکان می دهد تا به طور مدور در اطراف یک سند یا تصویر حرکت کنید.

برای مرور صفحات ، دو انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید. با استفاده از دو انگشت ، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. این کار شما را بین صفحات موجود در Safari ، تصاویر موجود در iPhoto یا آهنگ های موجود در iTunes جابجا می کند.

با ماوس بزرگنمایی کنید. با پایین نگه داشتن “کنترل” روی صفحه کلید و پیمایش به بالا ، می توانید روی میز کار خود بزرگنمایی کنید. “کنترل” را پایین نگه داشته و برای بزرگنمایی کردن به پایین پیمایش کنید

نحوه  استفاده از ماوس کامپیوتر PC 

جلوی ماوس  دارای دو دکمه در سمت چپ و راست است که می توانید کلیک کنید. اینها به شما امکان می دهد برنامه ها و منوها را باز کنید. در وسط این دو دکمه یک چرخ کوچک قرار دارد که به شما امکان می دهد صفحات را به بالا و پایین بروید.
می توانید با استفاده از انگشت اشاره خود بر روی دکمه سمت چپ و انگشت میانی روی کلیک راست کلیک کنید.
در پایین ماوس یک سنسور قرار دارد که به ماوس اجازه می دهد تا مکان حرکت خود را بداند.
یک موس بی سیم ممکن است دارای محفظه ای برای قرار دادن باتری باشد و ممکن است دکمه روشن و خاموش داشته باشد.

ماوس را روی یک سطح تمیز و صاف ، ترجیحاً یک پد موس قرار دهید.  این به ماوس اجازه می دهد بدون تداخل حرکت کند. اگر ماوس روی صفحه ماوس نباشد ، ممکن است با مشکل روبرو شوید ، مانند اینکه به راحتی پیمایش نمی کند.

موس را به آرامی در دست  خود بگیرید. شما نمی خواهید خیلی محکم ماوس را نگه دارید  یا با فشار زیاد کلیک کنید. انگشتان خود را آرام نگه دارید و ماوس را در سطح آرنج نگه دارید. اگر انگشتان شما خسته شد ، از کامپیوتر فاصله بگیرید.

ماوس را با اتصال USB خود متصل کنید.

 ماوس شما دارای یک کابل است که از آن گسترش یافته است ، یا اگر بی سیم باشد با یک اتصال USB کوچک ارائه می شود. پورت های USB در مناطق مختلفی برای هر رایانه قرار دارند ، اما به طور کلی ، لپ تاپ ها دارای پورت های USB در سمت چپ یا راست صفحه کلید هستند. اکثر دسک تاپ ها دارای یک USB در جلو یا پشت کامپیوتر یا هر دو طرف مانیتور هستند.
به دنبال یک درگاه مربع کوچک به اندازه اتصال دهنده USB خود باشید.
اتصال USB را وارد کنید. اگر کانکتور USB برای اولین بار مناسب نیست وارونه کنید ، اما هرگز اتصال USB را مجبور نکنید.

در صورت لزوم ماوس را از طریق بلوتوث وصل کنید. فرستنده و گیرنده بلوتوث را به یک پورت USB وصل کنید ، سپس دکمه اتصال روی فرستنده و گیرنده USB را به مدت پنج ثانیه فشار داده و نگه دارید. در مرحله بعدی ، صفحه اتصال ظاهر می شود ، بنابراین برای اتصال دستگاه خود ، دستورالعمل های موجود  را دنبال کنید.

مطمئن شوید که ماوس کار می کند. رایانه شما باید روشن باشد و شما باید یک مکان نما را روی صفحه مشاهده کنید که با حرکت دادن ماوس می توانید آن را کنترل کنید. اگر ماوس کار نمی کند ، سعی کنید آن را به پورت USB دیگری متصل کنید یا دوباره وصل کنید.  همچنین مطمئن شوید که یک موس بی سیم روشن است و باتری دارد

کلیک کردن با ماوس را تمرین کنید. دکمه سمت چپ دکمه اصلی کاربران راست دست و دکمه سمت راست دکمه اصلی کاربران چپ دست است. یک بار روی دکمه اصلی کلیک کنید تا روی چیزی کلیک کنید و دو بار پشت سر هم برای “دوبار کلیک کردن” روی یک برنامه یا منو کلیک کنید. هنگام کلیک روی دکمه غیر اصلی ، این “راست کلیک” نامیده می شود.
با یک کلیک اغلب مواردی انتخاب می شود یا منویی باز می شود.
با دوبار کلیک اغلب موارد یا پوشه ها باز می شوند.
با کلیک راست معمولاً لیستی از کارهایی که می توانید با یک مورد انتخابی انجام دهید نمایش داده می شود.

اسکرول و کشیدن موارد را با ماوس تمرین کنید. چرخ را با انگشت اشاره گر خود حرکت دهید تا به صفحات بالا و پایین بروید. برای کشیدن یک شی ، مکان نما را روی آن قرار دهید ، سپس دکمه اصلی را فشار داده و نگه دارید و ماوس را به مکان جدیدی منتقل کنید. پس از پایان کار دکمه اصلی را رها کنید.

ماوس را در صورت لزوم سفارشی کنید. می توانید سرعت نشانگر ماوس خود را روی صفحه تغییر دهید ، اگر چپ دست هستید دکمه های اصلی ماوس را تغییر دهید و حتی شکل ظاهری نشانگر را تغییر دهید. برای انجام این کار به تنظیمات رایانه شخصی خود بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

کارت کپچر

کارت کپچر چیست ؟  کارت کپچر که با نام هایی مانند ویدیو کپچر ، کپچر کارت یا Video Capture Card هم نامیده می شود، به

معرفی انواع اسپیلتر

پیشرفت تکنولوژی سبب ایجاد سخت افزارهای مختلفی برای سهولت در انجام کارها و بهبود کیفیت فعالیت­ ها شده است. یک نمونه از این سخت افزارها

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

مطالب سیستم کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس , در عصر حاضر، کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد در حال گسترش است و همین امر در افزایش ارتباطات و

معرفی سیستم کنفرانس CREATOR

امروزه برگزاری جلسات کنفرانس یکی از اصلی ­ترین بخش­ ها در هر سازمان و نهادی است. نحوه برگزاری این جلسات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار

نحوه ویدئو کنفرانس اسکایپ

با گسترش ارتباطات بین سازمان ­ها، استفاده از شیوه­ های قدیمی برای برقراری ارتباط، دیگر پاسخگوی نیاز این سازمان­ ها نیست. این سازمان­ها برای ایجاد

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

سیستم تصویر برداری اتوترکینگ

برخی از دوربین های پیشرفته اتوترکینگ می توانند عملکرد ردیابی خودکار در محیط های شما انجام دهند  ، بنابراین معمولاً دوربین اتوترکینگ “هوشمند” نامیده می

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان