موس-کامپیوتر

نحوه تنظیم ماوس در ویندوز ۷

اگر در ویندوز ۷ تازه وارد هستید ، ممکن است لازم باشد بدانید که چگونه تنظیمات ماوس خود را طوری تنظیم کنید که ماوس درست همانطور که می خواهید کار کند. تنظیمات زیادی وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید تا موس شما بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر می خواهید سرعت ، سبک اشاره گر یا سایر تنظیمات مربوط به ماوس را تغییر دهید ، ممکن است از این مراحل نحوه تنظیم ماوس در ویندوز ۷ را مطالعه کنید .

تنظیمات موس را باز کنید. روی منوی شروع خود در گوشه سمت چپ پایین رایانه کلیک کنید ، از صفحه کنترل استفاده کنید و سپس “سخت افزار و صدا” را کلیک کنید. در بخش “دستگاهها و چاپگرها” گزینه ای به نام “ماوس” را مشاهده می کنید و روی آن کلیک کنید تا ویژگی های ماوس باز شود.

 با باز شدن این منو ، ۵ یا ۶ زبانه پیدا خواهید کرد. اگر لپ تاپ داشته باشید ۶ زبانه وجود دارد و اگر دسکتاپ دارید فقط ۵ زبانه وجود دارد.

روی “دکمه ها” کلیک کنید. در اینجا شما می توانید دکمه های اصلی و ثانویه را تغییر دهید ، سرعت دوبار کلیک را تغییر دهید تا پرونده آسان تر یا دشوارتر شود ، یا ClickLock را روشن کنید که به شما امکان برجسته سازی یا کشیدن بدون پایین نگه داشتن را می دهد. دکمه ماوس
تنظیمات اضافی برای ClickLock وجود دارد. برای دسترسی به این موارد ، روی قسمت تنظیمات در بخش ClickLock کلیک کنید.

روی “اشاره گرها” کلیک کنید. در این گزینه منو شما قادر به تغییر تصویری خواهید بود که در جریان رویدادهای خاص ویندوز مشاهده می کنید. “طرح” های از پیش تعریف شده زیادی برای انتخاب شما وجود دارد و شما می توانید با کلیک بر روی آن ، پیش نمایش هر نماد نشانگر ماوس را مشاهده کنید. 

همچنین می توانید سایه را برای نشانگر خود فعال کنید و به رایانه خود اجازه تغییر نشانگرهای موس را هنگام تغییر طرح زمینه دهید. اگر روی “مرور” کلیک کنید ، همچنین می توانید از بین دیگر نمادهای نشانگر انتخاب کنید.

روی “گزینه های اشاره گر” کلیک کنید. در اینجا شما می توانید سرعت اشاره گر سریعتر یا کندتری را انتخاب کنید و می توانید دقت اشاره گر را افزایش دهید. گزینه “ضربه محکم و ناگهانی به” اطمینان حاصل خواهد کرد که ماوس به طور خودکار نشانگر را به دکمه پیش فرض موجود در یک کادر محاوره ای منتقل می کند. تنظیمات “Visibility” به شما امکان می دهد مسیرهای نشانگر طولانی یا کوتاه را نشان دهید ، نشانگر را هنگام تایپ کردن پنهان کنید و همچنین هنگام فشار دادن کلید کنترل ، مکان نشانگر را نشان دهید.

روی “چرخ” کلیک کنید. در این گزینه منو ، می توانید پیمایش عمودی و افقی را تنظیم کنید. پیمایش عمودی به شما امکان می دهد تا چرخ مرکز را روی ماوس بچرخانید تا بتوانید یک صفحه را به پایین پیمایش کنید. می توانید تعداد خطوطی را که می خواهید صفحه برای هر چرخش چرخ حرکت کند تنظیم کنید یا می توانید آن را طوری تنظیم کنید که یک صفحه را یک بار پیمایش کند. هنگام چرخاندن چرخش به پهلو ، کنترل اسکرول افقی کمی دشوارتر است. با این کار می توانید به صورت افقی حرکت کرده و ویرایش کلمات در یک سند را آسان تر کنید.

روی “سخت افزار” کلیک کنید. در اینجا می توانید دستگاه مورد استفاده خود را تغییر دهید تا رایانه شما تشخیص دهد که می خواهید از کدام ماوس استفاده کنید. برای اطمینان از عملکرد درست ماوس ، به روزرسانی درایور و تغییر تنظیمات ، می توانید خواص آن را مشاهده کنید.

روی “صفحه لمسی” کلیک کنید. این گزینه فقط درصورتی لازم است که از صفحه لمسی لپ تاپ به عنوان ماوس خود استفاده کنید. به شما می گوید “برای تغییر تنظیمات صفحه لمسی کلیک کنید”. برای تغییر تنظیمات صفحه لمسی ، کلیک کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.

برای ذخیره تنظیمات و شروع استفاده از موس خود با تنظیمات جدید ، “درخواست” را کلیک کنید یا برای لغو تغییراتی که قبلاً ایجاد کرده اید ، “لغو” را کلیک کنید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »