نصب-و-راه-اندازی-ویدئو-پروژکتور

آموزش نصب و راه اندازی ویدئو دیتا پروژکتور

برای نصب و راه اندازی ویدئو دیتا پروژکتور نیاز به رعایت فاکتورهای زیادی است، شرایط مختلفی وجود دارد که می باید مد نظر قرار بگیرد مانند نور محیط، صفحه نمایش، فاصله تا صفحه نمایش، نصب پروژکتور روی سقف یا میز و… . بسیاری از این مسائل در مورد هر پروژکتور فرق میکنند. بعضی پروژکتور ها از فاصله کم تصویر را نمایش میدهند و بعضی فاصله زیاد، شدت نور برخی از پروژکتور ها کم است و در محیط روشن اتاق نمیتوانند تصویر خوبی به نمایش بگذارند و بعضی شدت نور زیادی دارند. در این نوشته بنا ندارم درباره شرایط محیطی و خصوصیات اختصاصی پروژکتور شما توضیح دهم، فرض من بر این است که در مورد همه این مسائل تصمیم گرفته اید و پروژکتور خود را در جای مناسبی قرار داده اید. حال به فکر نمایش تصویر کامپیوتر خود بر روی صفحه نمایش هستید. میزان فاصله مناسب پروژکتور تا صفحه نمایش، نحوه نصب به سقف و توضیحاتی از این قبیل از آنجائی که برای هر پروژکتور اختصاصی است را در اینجا توضیح نمیدهم. با این حال اگر سوالی در این زمینه داشتید در بخش نظرات مطرح کنید تا توضیحات پیرامون پروژکتورتان را برای شما ارسال کنم.

 

 

همانطور که گفتم فرض من بر این است که پروژکتور خود را رو به صفحه نمایش در مکانی مناسب و ثابت قرار داده اید. توجه کنید جهت لنز پروژکتور باید تا جائیکه امکان دارد عمود بر صفحه نمایش ( یا برد ) باشد، هرچند وجود اندکی خطا بعدا توسط تنظیمات پروژکتور قابل اصلاح است. لازم است بدانید برای استفاده از پروژکتور نیاز به اتصال ۲ کابل اصلی است. یکی کابل برق و دیگری کابل دیتا ( اطلاعات ) کابل برق از یک طرف به پروژکتور و از طرف دیگر به پریز متصل به برق شهری وصل میشود. پیشنهاد میشود برای اتصال برق به پروژکتور از محافظ برق استفاده کنید چرا که ایجاد نوسان برق میتواند باعث ضربه زدن به پروژکتور شود. کابل دیگر “دیتا” است.

در واقع اطلاعاتی که میخواهیم از جایی دیگر به پروژکتور وارد شده و بر روی صفحه نمایش پخش شود. این اطلاعات میتواند، ویدئو ، عکس، متن، بازی، فایل آموزشی، فایل های پاور پوینت و …. باشد. کابل های دیتای زیادی وجود دارد مانند HDMI, VGA و S-Video . بعضی پروژکتور ها هم از پورت USB استفاده میکنند که نیازی به کابل ندارد و مستقیم فلش مموری را به پروژکتور وصل میکنیم تا اطلاعات موجود در آن نمایش داده شود. پس تا اینجا مشخص شد برای نمایش تصویر پروژکتور به ۲ منبع نیاز داریم، یکی برق پروژکتور ( که با کابل برق به دست می آید ) و دیگری مطالب مورد نیاز برای نمایش که از روش های مختلف میتوان آنها را به پروژکتور متصل کرد. در مورد کابل برق معمولا افراد آشنایی با ظاهر آن دارند و اتصال آن نیز سخت نیست با این حال در زیر چند نمونه عکس از کابل های برق پروژکتور ها و نحوه اتصال آنها را میبینید.

 

 

 

 

setup-projector-10542-1-2

 

 

setup-projector-10542-1

 

در مورد اتصالات دیتا باید به بررسی تک تک آنها و موارد استفاده هر کدام بپردازیم :

کابل VGA :

اگر از کامپیوتر های خانگی برای کار با پروژکتور استفاده میکنید این نوع ورودی بهترین گزینه شماست. کارت گرافیک های کامپیوتر ها، لپ تاپ ها و تلوزیون های HD همگی از کابل VGA پشتیبانی میکنند. تصویر این کابل و محل پورت آن را در تصاویر میبینید.

کابل HDMI :

کابل HDMI یک رابط بسیار خوب است، از این جهت که بدون فشرده سازی تصویر و صدا با حفظ کامل کیفیت اطلاعات را به پروژکتور منتقل میکند. از دیگر مزیت های کابل HDMI این است که طول آن میتواند حتی تا ۵۰ متر هم باشد بدون اینکه از کیفیت تصویر کم شود. کابل HDMI برای اتصال لپ تاپ ها و سیستم های صوتی و تصویری که از این کابل پشتیبانی کنند به پروژکتور کاربرد دارد. همچنین کنسول های بازی و بعضی DVD-Player ها را میتوان با کابل HDMI به ویدئو پروژکتور متصل کرد.

 

setup-projector-10542-8

 

 

کابل Composite ( کامپوزیت ) :

این کابل ها را اکثر ما میشناسیم، چرا که اکثر تلوزیون ها از این کابل ها همراه خود دارند. برای اتصال کنسول های بازی قدیمی، کامپیوترهای خیلی قدیمی ( ۳۰ سال پیش ) و بعضی تلوزیون ها میتوان هنوز از کابل کامپوزیت برای اتصال به پروژکتور استفاده کرد. البته این روزها بسیاری از پروژکتور ها از این پورت پشتیبانی نمیکنند و استفاده آن روز به روز کاهش میابد. در این کابل ها رنگ زرد برای انتقال ویدئو و ۲ رنگ دیگر برای صدای چپ و راست هستند.

 

 

setup-projector-10542-9

 

 

کابل Component ( کامپوننت ) :

این کابل ها نیز شبیه کامپوزیت هستند با این تفاوت که توانایی پخش ویدئو های HD را نیز دارند. تلوزیون ها، کنسول های بازی و بسیاری از دستگاه های صوتی و تصویری از این نوع کابل پشتیبانی میکنند. مزیت آن هم نسبت به کامپوزیت کیفیت بالاتر آن است.

 

 

 

کابل S-Video :

این پورت نیز بر روی بسیاری از تلوزیون ها و دستگاه های پخش ویدئویی قرار دارد. این کابل کیفیت بهتری از کابل های کامپوزیت به شما میدهد اما رزولوشن پایین تری نسبت به کابل کامپوننت را دارد.

 

پورت USB :

همانطور که گفتم بعضی پروژکتورها امکان نمایش اطلاعات بر روی یک فلش مموری را دارند. در این مورد نیازی به کابل نیست و فلش مستقیما روی پروژکتور قرار میگیرد. این پورت بیشتر برای نمایش تصاویر و متن کاربرد دارد و در پخش ویدئو چندان خوب عمل نمیکند. پس تا اینجای کار مراحل نصب دیتا پروژکتور به این ترتیب شد که ابتدا یک سر کابل برق را به پریز برق شهری و سر دیگر آن را به پروژکتور میزنیم. برای دیتا هم با توجه به دستگاهی که میخواهیم از آن اطلاعات را به پروژکتور بفرستیم کابل مورد نظر را انتخاب میکنیم ( همانطور که توضیح دادم VGA و HDMI به دلیل عمومیت بیشتر و کیفیت بهتر توصیه میشوند ) . یک سر دیتا را به دستگاه مورد نظر زده ( کامپیوتر، لپ تاپ، کنسول بازی و … ) و سر دیگر آن را به پروژکتور وصل کنید. حال باید پروژکتور را روشن نمائید. عکس های زیر نشان میدهند برای هر وسیله ای که میخواهید به پروژکتور وصل کنید کدام کابل دیتا مناسب و معمول تر است.

اتصال لپ تاپ و کامپیوتر خانگی به دیتا پروژکتور :

 

اتصال دی وی دی پلیر و دستگاه های مشابه :

 

اتصال کنسول های بازی به پروژکتور ( پلی استیشن، ایکس باکس و … ) :

setup-projector-10542-25

برای روشن کردن پروژکتور باید از پنل روی دستگاه دکمه Power را بزنید. اینکار از طریق ریموت کنترل هم امکان پذیر است. حال باید دیتا پروژکتور شما کابل دیتا وارد شده را شناسایی کند. بعضی پروژکتورها به صورت اتوماتیک اینکار را میکنند و بعضی دیگر را باید خودتان دستی انجام دهید. اگر کامپیوتر و پروژکتور روشن بودند و کابل ها به درستی وصل شدند و باز هم دیتا پروژکتور تصویر درست را نمایش نمیدهد باید از طریق دکمهSource یا Input ( که ممکن است هم روی ریموت کنترل و هم روی دستگاه باشد ) نوع ورودی را مشخص کنید. با زدن این دکمه میتوانید نوع کابل ورودی را ( Composite, Component, VGA, HDMI و … ) به پروژکتور معرفی کنید. در صورتی که اینکار را به درستی انجام دهید باید همان تصویر کامپیوتر بر روی صفحه نمایش دیده شود.

البته گاهی اوقات ویندوز شما تشخیص نمیدهد که باید تصویر را به پروژکتور بفرستد،

هر چند که این اتفاق نادر است اما بد نیست درباره راه حل آن هم کمی بدانید.

setup-projector-10542-24

 

 

setup-projector-10542-23

 

اگر لپ تاپ دارید کلید FN را به همراه کلید F4 یا F5 فشار دهید تا تصویر نمایش داده شود. در کامپیوتر های خانگی در ویندوز ۷ و ۸ باید کلید “استارت” را به همراه کلید P فشار دهید تا حالات مختلف نمایش پروژکتور ظاهر شود. با انتخاب یک یک آنها وضعیت مناسب خود را انتخاب کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در صدرا کامپیوتر تماس بگیرید.

179 پاسخ

 1. سلام
  آیا این امکان وجود داره که تصویر هم در مانیتور کامپیوتر و هم در پروژکتور نمایش داده شود؟

  1. باسلام و وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد.
   برای داشتن تصویر همزمان هم برروی مانیتور و هم پروژکتور از کلیدهای ترکیبی پنجره + P ( کلید پنجره ویندوز روی کیبورد + کلید P روی کیبورد ) استفاده نمایید.
   بعد از باز شدن صفحه جدید از گزینه Duplicate استفاده کنید.

 2. سلام، من میخوام لپ تاپ یا DVD روبه پروژکتور متصل کنم با کابل HDMI ولی صدا رو از بلنگوی DVD بگیرم نه از اسپیکر پروژکتور، پکار کنم؟

  1. باسلام و وقت بخیر
   باتوجه به دستگاه پلیر خودتان در قسمت تنظیمات صوتی دستگاه نحوه پخش را برروی اپتیکال قرار دهید.
   در صورتی که چنین تنظیماتی دستگاه شما ندارد ، باید برای استفاده از صدای پلیر خود از خروجی صدا ویدئو پروژکتور ، کابل به طور مستقیم به دستگاه شما وارد شود
   باسپاس از تماس شما

 3. اگه چهار طبقه داشته باشیم و بخوایم هر چهار طبقه ویدیوپرژکتور تصویر یه طبقه دیگه رو پخش کنه . ما از هر ویدیوپرژکتوری از هر کدوم از این ۴ طبقه باید مستقیم کابل بکشیم تا طبقه اصلی ؟؟؟؟

  1. باسلام و وقت بخیر
   این کار شما به وسیله دانگل های وایرلس هم امکان پذیر می باشد اما به دلیل مقدار فاصله زیاد شاید این جابجایی تصویر با مشکل هایی روبرو شود
   و برای این موضوع و داشتن تصویری ثابت و بدون نویز ، استفاده از کابل گزینه اول می باشد

 4. سلام . ببخشید . تو پرژکتور خروجی ای برای کابل تلویزیون وجود داره که از سوییچ به ویدیو پرژکتور کابلکشی کنیم؟؟

 5. با سلام خسته نباشید من یه پروجکشن دارم و به کامپیوتر pc وصل کردم و از کابل ۱به ۲vgaخروجی دوم را به مانیتور وصل کردم آیا کماکان دکمه win+p کارایی دارد نمی خواهم برنامه ها روی پرده نمایش داده شوند فقط زمینه ولی در مانیتور چرا . لطفا کمک کنید در هیچ جا این نکته ذکر نشده .با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   اگر شما میخواید که تصویر از کامپیوتر بر روی ویدئو پروژکتور ارسال کنید ولی فقط تصویر پس زمینه باید با استفاده از کلید های Win+P در حالت Extended قرار بدید

 6. سلام
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چگونه دانگل hdmi مدل ez-cast رو میتونیم بر روی پروژکتول بنکیو mx528 وصل نصب کنم .بسیار ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   شما دانگل رو به پورت HDMI دستگاه متصل کنید و بعد نرم افزار دانگل روی گوشی یا کامپیوتر نصب کنید و بعد از طریق نرم افزار میتونید به دانگل وصل بشید

   1. بسیار ممنون از راهنماییتون ولی متاسفانه من نمیدونم سیم وکابل مربوط به دانگل چکونه وباید با چه شیوه ی وصل پروژکتور بشه چون هم کابل hdmiوهم یواس پی hdmiباهاشه البته تو سایتتون هم راه حل رو ندیدم .بازم ممنون

    1. خواهش می کنم
     شما دانگل رو باید به ورودی HDMI دستگاه وصل کنید بعد کابل که به دانگل وصل میشه و USB هست رو به ورودی USB دستگاه پروژکتور وصل کنیدبعد زمانی که پروژکتور رو روشن کردید ورودی رو بر روی HDMI قرار بدید. بعد تصویر یک صفحه رو می بینید که مربوط به دانگل میشه
     کار های بعدی رو باید روی لپ تاپ یا گوشیتون انجام بدید

 7. با سلام و تشکر اسایت خوب و مطالب مفید داخل سایت ببخشید من معلمم و امسال هوشمند شده کلاسم وفقط ایرادی که داره تصویر بزگتر از پرده هست میشه با استفاده از کنترل تنظیمش بکنیم لطف می کنید بگید از کدام قسمت تنظیم کنم پروژکتور ایپسون ویندوز ۷

  1. سلام وقت بخیر

   ممنونم از لطف شما

   اگر با استفاده از قرقره های روی دستگاه تصویر کوچیک نشد مدل دستگاه رو بفرمایید تا ببینم قابلیت تنظیمات نرم افزاری رو داره یا نه

 8. سلام . وقتتون بخیر و ممنون از اینکه پاسخ سوالات رو با صبر و حوصله میدید . من یه اپسون s31 خریدم و الان فلش رو که وصل میکنم فقط تصویر برام نمایش میده و من خریدم که فیلم و آهنگ پخش کنم . راه حل چیه ؟

 9. احمدی هستم ببخشید وقتی لبتاب رابه دیتا وصل می کنم پاور پوند را نمایش می دهد ولی وورد وپی دی اف را نمایش نمی دهد ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر مشکل احتمالا از ماکروسافت آفیس شما هست که وورد رو نمایش نمیده نرم افزار رو پاک کنید و مجدد نصب کنید

   برای اجرای فایل های پی دی اف باید از نرم افزار ادوبی ریدر استفاده کنید

 10. سلام .با عرض خسته نباشید وسایت خوبتون
  بنده دیروز ویدیو پرجکشن اپسن eb-x31خریدم و نصب کردم واز طریق کابل hdmiبه تلویزیون وصل کردم و همچی عالیه
  دیدم تو منو ان نوشته از طریق موبایل یا تبلت می توانید عکس وفیلم ان را نشان دهید . موبایلم هم سامسونگ s8است هر کار کردم نتونستم به همدیگه وصلشون کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر
   سپاسگزارم از شما
   برای اتصال دیتاپروژکتور و تلفن همراه شما باید از دانگل های وای فای استفاده کنید.

 11. سلام مجدد. من هم دنبال دانگل های بی سیم باکیفیت تر هستم برای اداره . میشه چند نمونه معرفی بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر
   دانگل Asus هست که یک گیرنده داره و یک فرستنده جهت سفارش دانگل میتونید با شماره شرکت ۳۷۰۲۴-۰۵۱ داخلی ۱۴۵ مهندس فغانی تماس بگیرید

 12. سلام من دنبال یه راه حل منطقی برای حذف کابل vgaهستم .اولا آیا بجز دانگل های “وای فا” فرستنده و گیرنده ای برای همین کابل vgaنیست؟و در ثانی بهترین مدل و حرفه ای ترین دانگل که هم کیفیت خوبی داشته باشه هم بتونه تمام صفحه لپ تاب رو به دیتا منتقل بکنه بدون افت کیفیت و ساده هم وصل بشه کدوم مدله و قیمتش چنده ؟ ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   برای این که بتونید بدون کابل تصویر ارسال کنید فقط باید از دانگل های وای فای استفاده کنید
   اگر برای منزل میخواید استفاده کنید دانگل های سری EZ Cast یا Mele Cast خوب هستن این دانگل ها فقط از طریق پورت HDMI دستگاه شما کار می کنند و دستگاه دیتا پروژکتور شما باید پورت اچ دی ام ای رو داشته باشه.
   اگر برای شرکت یا نهاد هست دانگل های بی سیم هستن که قیمت بالاتری نسبت به دانگی های قبلی دارند ولی مسافت پشتیبانی بالاتری نسبت به دانگل های دیگه دارند و امکان اتصال چندین ورودی را دارند این دانگل ها دارای یک فرستنده و یک گیرنده هستن که باید یکی در محل اتاق کنترل و دیگر در بالا دیتا پروژکتور قرار بگیرند

 13. باسلام
  اگر امکانش هست بیشتر توضیح دهید و بفرمایید که چه نرم افزاری رو باید نصب کنم؟
  احد ۰۹۱۳۲۶۱۹۵۲۵
  با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   برای این که بتونید از طریق کابل شبکه به دیتا پروژکتور تصویر ارسال کنید و همچنین بتونید دیتاپروژکتور رو خاموش یا روشن کنید باید این دو نرم افزار که لینک هاش رو براتون قرار میدم رو دانلود کنید و نصب کنید
   بعد باید برید در تنظیمات دیتا پروژکتور و قسمت شبکه آی پی هارو دستی وارد کنید
   اگر نتونستید زمانی که دیتا پروژکتور و کامپیوتر شما روشن هست با شماره شرکت تماس بگیرید و داخلی ۱۴۰ واحد فنی شرکت هستن و میتونن تلفنی توضیح بدن بهتون برای تنظیمات دیتا

   لینک دانلود نرم افزار های مورد نیاز :
   http://dl.sadracomputer.com/softwares/projector/EasyMP-Network-projection-Ver2.84.zip
   http://dl.sadracomputer.com/softwares/projector/EasyMP-Monitor-Ver4.55.zip

 14. سلام
  آیاامکانش هست در ویدیو چرژکتور اچسون مدل x31 بدون دسترسی به چرژکتور و ریموت دستگاه بطور خودکار با کامچیوتر روشن و خاموش شود؟
  با تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر
   اگر شما بخواهید بدون ریموت کنترل دستگاه دیتاپروژکتور اپسون را خاموش یا روشن کنید باید از طریق کابل شبکه و تنظیم نمودن آن و همچنین نصب نرم افزار مخصوص پروژکتور اپسون اقدام به این کار کنید

 15. سلام . میخوام با ویدئو پروژکتور Acer x110 بدون استفاده از کامپیوتر فیلم تماشا کنم . از طریق دستگاه HD media player میتونم این کارو بکنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   شما میتونید با کابل HDMI و اتصال اون به هر پلیری که قابلیت پورت hdmi رو داشته باشه تصویر برای دیتا پروژکتور ارسال کنید
   همچنین شما میتونید با اتصال دانگل های بی سیم مانند ez-cast بصورت بی سیم و ازطریق شبکه وای فای تصویر برای دیتا ارسال کنید حتی با گوشی موبایل هم میتونید تصویر بدید

 16. بله انجام دادند وکیلمون این مواردو..
  ولی فقط میخوام بدونم از نظر فنی این سریال ها قابل پیگیری و مثلا ردیابی انلاین هستند یا خیر.
  در کل مخلص کلام ، میخوام بدونم امیدی به دست یابی به کالامون هست یا دیگه باید منصرف بشیم.
  بازم واقعا از راهنمایی هاتون ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   ردیابی آنلاین که فکر نمیکنم بشه چون دیتاپروژکتور مثل گوشی نمیشه سریع ردش رو حالا با جی پی سا یا چیز دیگه گرفت ولی شما میتونید به شرکتی که خریداری کردید و شرکت گارانتی اعلام کنید که این شماره سریال اگر اومد بهتون خبر بدن
   و برای این که امیدی هست یا نه بله همیشه امیدی هست
   در یکی از مدارسی که شرکت ما باهاشون کار میکنه هم این اتفاق افتاده بود و دیتا های اون مدرسه پیدا شد

 17. با عرض سلام و تشکر فراوان به خاطر مطالب سودمند سایت
  چند روز پیش دیتا شوی بنده به سرقت رفت.
  میخواستم بدونم کدی هست که بشه از طریق اون پی گیری کرد؟ مثلا سریال مخصوص یا پی گیری پلیس فتا؟؟؟
  فکر کنم بیمه هم بودیم
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   ممنونم از لطف شما
   شما فقط باید شماره سریال دستگاه با مدل دستگاه رو به پلیس اعلام کنید

 18. سلام.من میخوام با کابل vga تصویر تلویزیون دیجیتال که دیجیتال داخلی داره رو به ویدیو پروژکتور وصل کنم … چیکار کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   پورت های تلویزیون خودتون رو چک کنید ببینید خروجی VGA داره یا نه اگر خروجی تلویزیون شما داشته باشه میتونید وصل کنید و تصویر تلویزیون رو نمایش بدید

 19. باسلام .
  بنده یک ویدئو سونی مدل VPL-DX127 خریداری کردم برای ارتباط با تبلت از طریق دانگل وایرلس یک رمز آی پی لازم داره . سی دی اون رو هم نصب کردم ولی چاره ای نشد لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر از شما….

  1. سلام وقت بخیر
   اگر از دانگل های مثل ez-cast یا mele-cast استفاده میکنید که به پورت HDMI دستگاه متصل میشن
   وقتی دیتا رو بر روی HDMI بزارید یک تصویر دارید که داخل اون قسمت بالا رمز اتصال رو نوشته

   1. سلام مجدد
    خیر قربان دانگل مدل sony ifu-wlm3 هست که روی خود دستگاه بود و روی پورت یو اس بی نصب می شود

    1. سلام وقت بخیر
     لطفا اگر شماره که تلگرام داشته باشه دارید بفرمایید تا براتون راهنمای استفاده از این دانگل رو ارسال کنم

     1. سلام وقت بخیر من هم این مشکل رو دارم ممنون میشم راهنمایی کنین ممنونم ۰۹۱۲۴۵۷۷۹۸۰

 20. salam vaght bekheir

  device man Optopa HD27 hast
  daraye port usb A ke ziresham nevishteh usb power aya mitoonam media roosh ebbinam ya bara kare digehee hast?

  va matlabe badi inke aya be dastgahe man Dongle mikhore?

  che dongle ro pishnahad midid ba inke dastgahe man full hd 3d hast

  hamintor kodoom dongle behtare bara dastgahe man beyne in 2 age nazaretoon dongele digehee bood
  EZcast 4k & Hdcast pro

  mamnoon age be E-mailam javab bedid ke bebinam

  ba tashakor az zahamatetoon

  1. پورت های USB که در دیتا پروژکتور ها هستن معمولا برای پخش فایل های متنی یا عکس هستن ولی در برخی مدل ها فایل های ویدئو هم پخش میکنند ولی با فرمت های خاص و اندازه های تصویر خاص تنظیمات خودش باید باشه تا بخش بشه برای همین کار زمان بری هم هست تا یکی یکی تبدیل کنید
   درباره سوال دوم شما
   دستگاه شما اگر دارای پورت HDMI باشه میتونید از دانگل های وای وای استفاده کنید
   برای دانگل هم ما از دانگل های EZCast استفاده کردیم و خوب بوده

 21. من یک ویدئو پرژکتور asus b1m data خریدم و میخوام تصویر رو بصورت وایرلس از pc نمایش بدهم . خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   برای انتقال تصویر بصورت وایرلس شما باید از یک دانگل استفاده کنید مانند EZ-cast این دانگل به پورت HDMI دستگاه شما وصل میشه و شما میتونید با استفاده از موبایل یا لپ تاپ تصویر رو برای دیتا پروژکتور ارسال کنید

 22. با سلام سه تا دیتا پرژکتور x31 اپسون دارم- از کابل hdmi استفاده می کنم چرا بیشتر اوقات no signal میاد وبجز لپ تاپ ایسر با هیچ لپ تاپ دیگه ای کار نمی کنه.برای کار کردن با لپ تاپ ایسر هم باید کابل وصل باشه و لپ تاپ چند بار ری استارت و خاموش روشن بشه.درایور گرافیک بدرستی نصب شده رزولوشن هم عوض کردم تغییری نکرد

 23. با سلام .دستگاه ps4 که خروجی جداگانه صدا ندارد.چطور میشود صدا را به اسپیکرهای خارجی منتقل کرد؟

 24. ممنون.از راهنماییتون
  اما میخواستم بدونم راهی بجز دانگل نیست
  مثلا از طریق پورت usb گوشی و پروژکتور
  گوشی xperia z ultra
  پروژکتور epson eb-X12

  1. در صورتیکه موبایل شما از MHL پشتیبانی کند احتمالا با آداپتور تبدیل MHL به HDMI میتوانید به پروژکتور تصویر بفرستید. با این حال بنده تا بحال تست نکردم.

 25. سلام
  میخواستم بدونم پروژکتور اپسون eb-x12 وایرلس داره؟
  راهی برای اتصال گوشی از طریق پورت usb به این دستگاه هست؟
  من کنترل دستگاهم خراب شده از کجا میتونم تهیه کنم
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

 26. با سلام
  برای مشاهده تصویر روی پرده ویدیو پروژکتورقدیمی( ازنوعvga ) , آیا :
  ۱- می توان بجای کامپیوتر, از گوشی یا تبلت با استفاده از کابل تبدیل vga به hdmi استفاده کرد؟
  ۲- با توجه به محدودیت در پیدا کردن مدل گوشی یا تبلت های با خروجی hdmi , آیا می توان از کابل تبدیل vga به usb تصویر گرفت؟
  ۳- گوشی من مدل قدیمی نوکیا e 71 است آیا با کابل vgaبه micro usb می توان از آن برروی پرده تصویر گرفت؟
  ۴- ازدستگاه vcd که خروجی hdmi دارد می توان بر پرده تصویر گرفت؟.
  بنده ساکن شهرستان هستم ومتاسفانه قبل از خرید گوشی و کابل تبدیل نمی توانم اطلاعات موثقی از کسی کسب کنم . حمل و نقل لپ تاپ برام خیلی مشکله به همین خاطر خواستم وسیله سبکی جایگزین آن شه .
  ممنون میشم پاسخ سوالات بنده رو بفرماییدوازسردرگمی نجات دهید

  1. سلام
   ۱- میتوان از گوشی یا تبلت با کمک یک دانگل وایرلس و یک تبدیل HDMI به VGA به پروژکتور تصویر فرستاد.
   ۲- نیازی به خروجی HDMI نیست. توسط دانگل و وای فای گوشی موبایل میتوانید بدون کابل تصویر بفرستید.
   ۳- مورد شماره دو
   ۴ – بله امکانش هست

 27. با سلام خدمت شما
  من یک دیتا eb-s18اپسون دارم ولی طریقه کار دقیق و استفاده از تمام امکانات اون و کار با کنترل اش رو بلد نیستم
  لطفا راهنمایی ام بفرمایید.
  تشکر از مطالب مورد استفاده ای که می فرمایید.

 28. سلام مندر مدرسه یک دستگاه دیتا مدل optomaمدل dx609vدارم می خواهم بهسقف نصب کنم اما وسایل آنرا نداریم آیا ممکن است از شما خریداری کنیم ضمنا دفترچه راهنمای کار با آنرا نیز می خواهم

  1. سلام

   بله برای خرید لوازم نصب میتوانید با شماره ۰۵۱-۳۷۰۲۴ تماس بگیرید.

   از آنجایی که این محصول را از ما خریداری نکرده اید دفترچه راهنمای آن را نداریم.

 29. سلام. با بودجه ی ۳ میلیونی کدام از این مدل ها ارزشمندتر و با کیفیت تر است ؟ تنها برای استفاده به عنوان سینمای خانگی در تاریکی کامل و لاغیر.
  Benq w1070+
  Optima hd36
  Optima hd141x
  Epson 2040 & 2045
  Benq ht3050

 30. با سلام. مشه از ویدیو پروژکتور به عنوان تلویزیون استفاده کرد که برنامه های معمولی یا ماهواره رو دید؟

 31. سلام خسته نباشید..ببخشید چطوری میتونم ویدئوپروژکتورا تنظیم کنم که با روشن شدن کامپیوتر اونم روشن بشه؟یعنی دیگه احتیاجی نباشه که با کنرل هم ویدئوپروژکتورا روشن کنم؟ممنون

 32. سلام.
  زمانی که لپ تاپ رو به ویدئوپروژکتور کلاس وصل میکنم با توجه به اینکه صدای بلندگوی پروژکتور ضعیفه بالاجبار میخواستم از اسپیکر استفاده کنم ولی صدای اسپیکر وصل نمیشه.لطفا منو راهنمایی فرمایید.
  با تشکر

  1. سلام

   راه حل عملی برای افزایش روشنایی پروژکتور نو وجود ندارد. اما اگر منظور شما پروژکتور کارکرده است، میتوان با سرویس تمیزکاری قطعات داخل پروژکتور و در صورت نیاز تعویض لامپ نور آن را به حالت روز اول برگرداند.

 33. سلام و وقت بخیر وقتی لب تاب به دیتا پروژکتور متصل هست و مطلبی مثل پاورپوینت نمایش داده می شه و می خواهیم دیتا روی این صفحه قفل بشه و ما بتونیم روی یک اسلاید بنویسیم ولی تماشاگران نوشتن ما را نبینند چکار باید کرد.

  1. با سلام برای انجام این کار شما باید دیتاپروژکتور رو فریز کنید از روی کنترل دستگاه روی دکمه freeze بزنید بعد تصویر بصورت ثابت میشه بعد شما میتونید تغییرات رو اعمال نمایید و بعد دوباره روی دکمه freeze بزنید تا از حالت فریز خارج بشه

 34. سلام، یک ویدئو پروژکتور قدیمی Benq دارم که به لپ تاپ خودم که Lenovo وصل کردم و مشکلی نداره، ولی سایر لپ تاپ ها با برندهای مختلف که هم قدیمی توشون هست هم جدید، رو پخش نمیکنه و پیغام Out of range میده. چکار باید بکنم؟

  1. سلام
   در زمان اتصال به هر وسیله جدید باید با استفاده از دکمه input یا source دوباره نوع ورودی را مشخص کنید.

 35. با سلام. تبلت من میکرو اچ دی ام ای و میکرو یو اس بی و یو اس بی داره. پرژکتور دانشگاه فقط وی جی ای داره. راه حلی وجود داره ؟ یک مبدل میکرو اچ دی ام ای به وی جی ای گرفتم که کارنمیکنه.
  یک سوال دیگه: ایا پرژکتوری داریم که پورت یو اس بی داشته باشه و مستقیما فایل پاورپوینت رو از روی فلش مموری بتونه پخش کنه؟
  با سپاس فراوان

  1. با سلام برای سوال اولتون اینکه میفرمایید احتمالا برای اینکه شما دارید تبدیل میکنید برای همین پخش نمیشه و یا دیتاپروژکتور چون قدیمی است پشتیبانی نمیکند
   برای سوال دوم در بعضی از دیتاپروژکتور ها این قابلیت هست که درگاه usb فایل عکس و پخش بشه

 36. سلام ببخشید راه حلی برای افزایش کیفیت و افزایش نور در فضای که نور بسیار هست وجود دارد

 37. با سلام و با تشکر از سایت خوبتون.من به تازگی نوتذبوکی خریدم کهذقابلیت استفاده از سی دی رو نداره.در ضمن پورت وی جی ای هم نداره .برای همین وقتی خاستم بله ویدیو پروژکتور متصل بشم از مبدل اچ دی ام آی استفاده کردم ولی متصل نشدم .حتی به ویدیو پروژکتوری که جدید تر بود و با کابل اچ دی ام آی متصل میشد هم نتونستم متصل بشم و وقتی کلید ویندوز و پی رو فشار دادم این پیام میاد your PC can’t project to another screen, try reinstalling the driver or using a different video card . ویندوزه ده هست وبه من گفته شده برناتمه ای باید نصب بشه تا متصل بشین.حالا نمیدونم چیکار کنم یا چه برنامه ای باید نصب کنم لطفا منو راهنمایی کنین ممنون

  1. سلام

   اگر از کارت گرافیک مجزا استفاده میکنید درایور گرافیک و اگر از گرافیک آن بورد استفاده میکنید درایورهای CPU را به صورت کامل مخصوص ویندوز ۱۰ نصب کنید.

 38. سلام.خسته نباشید.من میخواهم با پروژکتور مدرسه ب لب تاپم وصل بشم وقتی رابط خود پروژکتور ک نارنجیه فک کنم htmi باشه رو نصب میکنم تصویر دارم ولی صدا از پروژکتور پخش میشه از بلندگو پخش نمیشه همین ک رابط میکنم بلندگو بکار میفته با لب تاپ ولی متاسفانه هر دو رو نمیتونم باهم داشته باشم.هم صدا با بلندگو و هم تصویر بر روی پرده .ممنون میشم زود جواب بدین.

 39. با سلام بنده یک پروژکتور پاناسونیک vx400nt xga خریداری کرده ام اما نمیتوانم از طریق وایرلس نتورک را به سیستم عامل اندروید و ios و ویندوز که به هر سه این ها امتحان کردم کانکت کنم اما دانگل hdmi به درستی کار میکند لطفا راهنمایی کنید که چگونه ارتباط بی سیمی را از طریق وایرلس بر قرار کنم در ضمن از نرم افزار های پاناسونیک هم استفاده کردم نتوانستم کانکت کنم خیلی فکرم رو مشغول کرده راهنمایی کنید تشکر

  1. با سلام برای انتقال تصویر از دانگل های وای فای باید استفاده کنید مانند ez-cast

 40. با سلام لب تاپ من ایسوز است ودر قسمت اسکرین رزو لیشن دارای گزینه مخصوص برای تنظیمات پخش تصاویر برروی لب تاپ و دیتا شو به طور همزمان نیست به نظر شما دلیل ان چیست لطفا سریع تر جواب دهید متشکرم

  1. همانطور که در پایان مقاله توضیح داده شد، با فشردن کلید های FN+ f4 یا f5 به صورت ترکیبی میتوانید وضعیت تصویر پروژکتور را به حالت مطلوب در آورید.

 41. سلام
  کیس کامپیوتر به ویدئو پروژکتور وصل هست و نمایش داریم ، اما اگر بخواهیم یک مانیتور کوچولو واسه کاربر تعبیه شود باید چکار کرد؟؟؟ یعنی کابل دیتا مانیتور به کجا باید وصل شود و اگر تنظیمات خاصی دارد راهنمایی بفرمایید؟؟ اگر امکان دارد به ایمیل ام جواب بدهید تشکر

 42. ویدیو پروژکتور اپسون در نمازخانه ی یک مدرسه نصب شده است. اما تصویر آن وارونه و بخشی از آن خارج از پرده است. چه کار کنم تا به
  حالت استاندارد برسم؟ اگر می شود سریع پاسخ سوالم را بدهید! ممنونم.

 43. سلام
  من یک پروژکتور اپسون دارم و محیطی ک می خوهم نصب شود حدود ۱۰ در ۲۰ است لطفا در مورد ارتفاع ، نحوه قرار گیری ، فاصله از پرده و به طور کلی چگونگی نصب سخت افزاری آن را توضیح دهید

 44. سلام

  ببخشید مدل لپ تاپ من دل هستش . وقتی کلید های ترکیبی رو می گیرم عمل انجام نمی شه و وصل نمی شه نمی دونم باید چیکار کنم دیگه ! پارسال به پرژکتور نمازخونه وصل می شد ولی امسال هر کاری کردم نشد که نشد

 45. سلام در صورتی که کیس پی سی به دیتا پروژکتور وصله چطور می توانیم از مانیتور هم همزمان استفاده کنیم ؟ ممنون

 46. سلام
  جناب مدیر ازتوضیحاتتون ممنون.روحانی مسجدی هستم دراصفهان
  پیشنهاد شده واس مسجد یه دستکاه تهیه بشه .حدود ۳۰۰مترمربع یابیشتر، فضا که به صورت دوازده مترعرض است.به شکل مستطیل؛ محراب در زاویه ۴۵ درجه جلو است.درورودی از اخر مسجد است.جلوی محراب کلا فضای شیشه ونور بیرون به حیاط است

  باتوجه به بودجه محدودمون بنظرتون چه کنیم؟استفاده اصلی اون هم واسه شبی یه صفحه قرانه یا ایام خاص مثل ماه رمضان و…که بیشتر استفاده میشه
  بازم ممنون.اگ زحمتی نیس جوابو بفرستین میلم که بالا نوشتم

 47. سلام.
  ما یه کابل سی متری hdmi داریم که نتونستیم به لپتاب وصل کنیم. باید تو لپتاب تنظیمات خاصی رو عوض کنیم؟ تصویر رو نمیتونیم روی پروژکتور بیاریم.
  اگر بخوایم به کامپیوتر پی سی hdmi وصل کنیم در حالی که پرتش رو نداره باید چه کنیم؟ سخت افزار آنبورد برای اینکار وجود داره؟

  1. به احتمال زیاد مشکلی از طرف لپ تاپ نیست و باید کابل دیتا را به پروژکتور معرفی کنید. اینکار با دکمه های input یا source که بر روی ریموت کنترل یا خود دستگاه قرار دارند قابل انجام است.

   اگر مایل نباشید از طریق لپ تاپ اطلاعات را به ویدئو پروژکتور بفرستید باید برای آن یک کابل تبدیل USB به HDMI خریداری بکنید.

 48. با عرض سلام. بنده مدل پروژکتورم این فوکوس است و مشکلی که هست اینه که ریموت دستگاه خیلی وقتها عمل نمیکنه یعنی با ریموت روشن نمیشه ولی بعدش عمل میکنه مخصوصا وقتی که بعد یه مدتی روشن باشه و خاموش کنم دوباره با ریموت روشن نمیشه و باید برم بالا با کلیدش روشن کنم. ممنون از کمکتون.

  1. سلام، اگر مشکل از ضعیف شدن باتری نیست و آن را با باتری های دیگر هم تست کردید راه دیگری ندارید جز اینکه یک ریموت کنترل جدید خریداری بکنید. متاسفانه ویدئو پروژکتور های اینفوکوس از کیفیت ساخت خوبی برخوردار نیستند.

 49. با سلام و تشکر فراوان از سایت خوبتون.
  خسته نباشید.
  من دو تا سوال دارم!!
  اول اینکه فرق بین ویدیو پرژکتور با ویدیو پروجکشن چیه؟؟
  دوم اینکه چطوری و با چه ابزار و وسایلی میتونم ویدیو پروژکتورم رو به سقف نصب کنم؟؟

  1. ویدئو پروجکشن با پروژکتور هیچ فرقی نمیکنه، بعضی شرکت ها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی از کلمه ” ویدئو پروجکشن ” استفاده میکنند.

   در زبان انگلیسی ” ویدئو پروژکتور ” یعنی ” پرتاب کننده تصویر ” و ” ویدئو پروجکشن ” یعنی ” پرتاب تصویر ”

   برای اتصال ویدئو پروژکتور به سقف باید یک پایه مناسب خریداری بکنید . این پایه بر روی بدنه پروژکتور پیچ شده و از طرف دیگر قابل اتصال به سقف می باشد.
   نمونه عکس پایه نصب پروژکتور را میتوانید در تصویر زیر ببینید :

   http://www.sadracomputer.com/files/mount-projector.jpg

 50. سلام لب تاب من دل است از اول آنرا به ویدئو پروژکتور نصب نکردم.الان که می خواه آنرا نصب کنم گفتند نرم افزار نصب نداری .راه حل چیست؟

 51. سلام. ما برای مدرسه، ۵ عدد دیتاپروژکتور Optomo، مدل M345S خریدیم. مشکلشون اینه که همزمان تصویر از مانیتور و دیتا پخش نمیشه. کابل یک به دوی VGA رو عوض کردیم نشد. گرافیک ۲گیگا خریدیم بازم نشد. مشکل اینه که وقتی فقط دیتا رو به کیس وصل می کنیم تصویر میاد ولی وقتی مانیتور رو هم وصل می کنیم تصویر دیتا دائم می ره و میاد و ثابت نمیشه. خواهش می کنم کمکم کنید. چون خیلی تحقیق کردم ولی بازم نتیجه ای نگرفتم. لطفاً اگه میشه پاسخ رو به ایمیلم هم بفرستید. ممنون از کمکتون

 52. ضمن تشکر از شما سوالی داشتم که امیدوارم بهم پاسخ دهید .
  شما در پاسخ به سوال خانم ریحانه درمورد اتصال مانیتور و دیتا پروژکتور به کیس ، فرمودید: از کابل یک به دو VGA استقاده کنید . من اینکار را انجام دادم ولی رنگ و گرافیک صفحه نمایشم قرمز متمایل به بنفش می شود در حالی که تصویر روی پرده مشکلی ندارد ، وقتی هر کدام از این دستگاه ها را هم به تنهایی به کیس و پورت کارت گرافیکی سیستم وصل می کنم مشکلی در نمایش تصویر وجود ندارد.لازم می دانم بگویم دو بار این کابل یک به دو VGA را تعویض کردم ولی مشکل بهم رختگی گرافیک صفحه مانیتور رفع نشد حتی ویندوز سیستم را هم از Xp به ۷ تغییر دادم ولی باز هم نشد .در ضمن کارت گرافیک سیستم pc من دو پورت ( VGA , DVI ) را دارد سعی کردم هر کدام از این دو دستگاه نمایش را به یکی از این پورت ها وصل کنم ولی در Advanced Setting تنظیمات کارت گرافیک سیستم فقط امکان single display وجود دارد و یکی از این پورت ها در هر زمان فعال است و خروجی دارد . خواهش میکنم در صورت امکان من را برای رفع این مشکل راهنمایی کنید . سپاسگزارم

  1. به احتمال بسیار زیاد کابل VGA یک به دو شما کیفیت خیلی خوبی نداره. متاسفانه کابل خوب با کیفیت مناسب در بازار به سختی پیدا میشه. اگر امکانش رو دارید میتونید از اسپلیتر VGA استفاده کنید که در واقع همین کار رو با کیفیت به مراتب بالاتر انجام میده.

   عکس اسپلیتر مشابه آن چیزی که لازم دارید در زیر می بینید .

   http://www.sadracomputer.com/files/splitter-vga.jpg

   البته همانطور که عرض کردم در صورتی که کابل یک به دو کیفیت خوبی داشته باشه نیاز به اسپلیتر نیست.

 53. سلام و خسته نباشید.من پروژکتورمو وصل کردم به لپ تاپ روشن میشه کابل VGA وصل حالت تصویرمم روی Duplicate هست ولی هیچ تصویری نمیده لنزش روشن نمیشه البته کنترل ندارم روی خوده دستگاه دکمه AUTO SETUP و INPUT داره که فشار میدم هیچ عملی انجام نمیشه مدل دستگاه PANASONIC البته یکم قدیمیه میخواستم منو راهنمایی و کمک کنید کارم خیلی عجلییه منتظر جوابتون هستم مرسی

  1. مشکل شما هم میتواند خرابی لامپ باشد ( با توجه به اینکه گفتید پروژکتور قدیمی است ) و هم تنظیمات اشتباه. با فشردن دکمه input باید ورودی VGA را به دستگاه معرفی کنید. اگر دکمه های روی دستگاه کار نمیکند چاره ای ندارید جز اینکه یک کنترل خریداری بکنید.

 54. باسلام
  لپ تاپ را به پروژکتور که وصل می کنم بعد از تنظیمات خطای محدودیت فرکانس را می دهد،باید چه کار کنم؟

  1. خطای محدودیت فرکانس مربوط به پروژکتور هایی میشود که قابلیت اتصال به صورت وایرلس دارند. اگر به هر دلیلی ارتباط شبکه دچار اختلال شود پیغام ” محدودیت فرکانس ” میدهد. اگر از امکان وایرلس استفاده نمیکنید باید از طریق تنظیمات کابل مورد استفاده را به ویدئو پروژکتور معرفی کنید.

  1. سلام، لطفا مدل دقیق پروژکتور خودتون رو بگید. برای اینکار باید یک دانگل مخصوص برای دریافت سیگنال ها روی پروژکتور نصب کنید.

 55. سلام دیتای مدرسه ما ورودی رو نمیشناسه یعنی سرچ میزنیم کامپیوتر ویدیو و بقیه رو جلوش مینویسه خاموش (off)

  1. بر فرض اینکه از ویندوز ۷ استفاده میکنید، ابتدا باید با کلید های ترکیبی پنجره و P حالت Duplicate را انتخاب کنید. پس از آن از روی صفحه دسکتاپ راست کلیک کرده و اسکرین رزولوشن را انتخاب کنید. از کلید بالا سمت راست دکمه Detect را انتخاب کنید.

 56. سلام.من میخوام برای یک هیئت یک ویدئوپروژکتور با قیمت مناسب بخرم که به من یک تصویر ۲متر در۲متر رو بده. شما چی پیشنهاد میدید؟ البته اینم خدمتون عرض کنم که پرده نمایش من ثابت خواهدبود وتصویر ازیک دوربین هندیکن سونی به ویدئوپروژکتورارسال خواهد شد

  1. پروژکتور nec m311x در محیط روشن و ابعادی که شما لازم دارید تصویر مطلوب شما را ارائه میدهد.

 57. با سلام وخسته نباشید من ۲دستگاه ویدوئو پرِکتور را میخوام به یک کامپیوتر وصل کنم اگر ممکنه توضیح جامعی برام ارسال بفرمائید خیلی ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام

   اگر پروژکتور شما دارای دو پورت ورودی باشد ( مثلا دو پورت VGA ) میتوانید هر یک از کامپیوتر ها را با یک کابل VGA به صورت جداگانه متصل کنید. پس از آن با دکمه Source یا Input بر روی ریموت کنترل پروژکتور براحتی منبع تصویر را تغییر میدهید و بین دو پروژکتور سوئیچ کنید.

 58. سلام خسته نباشید . برای استفاده خانگی پروژکتور اگر بخوایم اون رو به لپ تاپ وصل کنیم چه مدلی مناسبتره و قیمتش چقدره؟ و پرئه مناسب رو برای نمایش از کجا باید تهیه کرد ؟

  1. سلام

   در مورد اتصال پروژکتور به لپ تاپ نیازی نیست نگرانی داشته باشید چرا که همه لپ تاپ ها و پروژکتور ها پورت VGA دارند.

   در مورد مدل ها باید ببینید نیاز شما دقیقا چیست. اگر نیازی به تصویر سه بعدی ندارید با هزینه ای در حدود یک و نیم میلیون میتوانید پروژکتور مناسبی تهیه کنید که در محیط منزل براحتی تصویر ۱۰۰ اینچ به نمایش میگذارد.

   اما اگر تصویر سه بعدی میخواهید حداقل می بایست ۳ میلیون تومان هزینه کنید.

   شرکت صدرا ارائه دهنده انواع مدل های پروژکتور و پرده نمایش است، جهت اطلاعات بیشتر با شماره شرکت تماس بگیرید :

   تلفن : ۰۵۱-۳۷۰۲۴

 59. درخصوص انتقال هم زمان یک تصویر روی سه پرده در یک سالن چه راه حلی را پیشنهاد می کنید

  1. با استفاده از ۳ ویدئو پروژکتور و یک اسپلیتر VGA میتوان تصویر را از طریق یک کامپیوتر به سه ویدئو پروژکتور فرستاد و روی سه پرده نمایش مختلف پخش کرد.

 60. سلام، زمانی که لپ تابم (Asus) به بعضی از ویدئو پرزکتور دانشگاه وصل می کنم کاملا صفحه دسکتاب لپ تاب ازبین میره و مجبورم برای کنترل پاورپوینت مکان نما را روی صفحه پروزکتور استفاده کنم< لطفا راهنمایی کنید چرا صفحه از بین می ره؟

  1. دکمه پنجره ( استارت ) روی کیبورد رو به همراه کلید P فشار دهید و از گزینه های حاضر شده گزینه Duplicate را انتخاب کنید.

 61. سلام
  من میخوام ۵hdmi رو به یک دیتا وصل کنم (play station-dvd-resiver-dvb-pc) اما فقط ۲ hdmiداره و نمیخام هی سیم رو بکشم و عوض کنم لطفا راهنماییم کنید متشکرم

 62. با سلام
  من برای وصل شدن به پروژکتورهای دانشگاه این مشکلو دارم که سر کابل پروژکتورها که باید به لپتاپ من وصل بشه بزرگتراز ورودی دستگاه من است.
  من یک لپتاپ مک بوک دارم و خیلی زیاد اتصال به پروژکتور لازمم میشه
  خواهشا و لطفا راهنماییم کنید.
  من منتظر جواب شما هستم

  1. از چه کابلی برای اتصال پروژکتور به لپ تاپ استفاده میکنید ؟ بعضی از مدل های مک بوک پورت VGA و HDMI ندارند.

 63. من یک پروژکتور بنکیو دارم و محیطی ک می خوهم نصب شود حدود ۶ در ۸ است لطفا در مورد ارتفاع ، نحوه قرار گیری ، فاصله از برد و به طور کلی چگونگی نصب سخت افزاری آن را توضیح دهید

  1. ارتفاع و فاصله پروژکتور از صفحه نمایش مربوط به لنز ویدئو پروژکتور می باشد. باید مدل دقیق آن را اعلام بفرمائید.

 64. با سلام
  لپ تاپ من پورت vga نداره و تو دانشگاه کابلی که از ویدئوپروژکتور به پایین کشیدن vga می باشد.
  چه کنم؟؟؟
  با تشکر

 65. باسلام
  چطور میتونم با ویدئو پرژکتور معمولی بدون سیم و فاصله تقریبا ۵۰ متر تصویر بندازم.
  با تشکر.

 66. باسلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون
  میخواستم بدونم چجوری پروزکتور sony dx127 رو به لب تاپ بصورت وایرلس وصل کنم

  1. سلام.

   باید یک دانگل وایرلس HDMI خریداری کنید و از آن جهت ارسال دیتا به صورت وایرلس استفاده کنید. برای خرید میتوانید با شماره های شرکت تماس بگیرید :

   ۰۵۱-۳۷۰۲۴ ( ۳۰ خط )

 67. سلام برای اتصال لب تاب asus به ویدیو پرزکتور epson که حالت وایرلس داره چجوری اتصال برقرار میشه آیا نرم افزار میخواد چون برای ios نرم افزاری به تام iprojection نیاز هست آیا برای asus نیز نیاز به همین نرم افزار یا برنامه دیگری هست یا نه؟ ممنون

  1. سلام

   لطفا برای بررسی دقیق این موضوع مدل دقیق پروژکتور را مشخص کنید. اما بطور کلی برای بیشتر پروژکتورهای اپسون نرم افزار EasyMP Network Projection جهت ارسال تصویر به صورت وایرلس بکار میرود.

 68. سلام و خسته نباشید
  میشه لطف کنید طرز نصب کردن دوربین فیلمبرداری سونی رو به پرژکتور توضیح دهید خیلی ممنون

 69. با سلام
  من میخوام تصویرم را به دوتا ویدیو پرژکتور بفرستم در ضمن یه دونه ویدیو پرژکتور ها فاصله ۳۰ متری و یه دونه ۱۰ متری هست
  حالا میخوام بدونم چگونه اینکار را انجام بدم که تصویرام نویز نداشته باشه.

  1. معمولا باید یک کابل خیلی خوب VGA میتوان تصویر بدون مشکل داشت، اما اگر در مورد کیفیت تصویر و نویز آن نگرانی زیادی دارید باید از دستگاه Video Extender استفاده کنید.

 70. با سلام
  ایا امکانش هست همزمان یک ال سی دی و دیتا پرژکتور را به یک لپ تاپ وصل کرد؟
  میخوام در ال سی دی و دیتا پرژکتور و لپ تاپ خودم همزمان اجرا بشن با هم
  لطفا راهنمایی کنید چگونه
  تشکررر

  1. سلام

   برای اینکار باید از کابل ۱ به ۲ VGA و یا VGA Splitter استفاده کنید. تصویر این دو قطعه را در لینک های زیر مشاهده میکنید :

   http://www.sadracomputer.com/files/406624-1.jpg

   http://www.sadracomputer.com/files/splitter-vga.jpg

   در صورتی که LCD از HDMI پشتیبانی میکند نیازی به اینکار هم نیست. از لپ تاپ خود یک خروجی VGA برای پروژکتور و یک خروجی HDMI برای LCD بگیرید.

 71. من برای یک فروشگاه میخوام میتونم تو نور هم ازش استفاده کنم چون فروشگاهمون خیلی روشن هستش اگر که میشه کدوم مدلو توسیه میکنید ممنون میشم

  1. روشنایی در حد فضای باز خیر. اما اگر فروشگاه خیلی نورگیره باید از پروژکتورهای با انسی لومن بالا استفاده کنید. مدل بستگی به سایز تصویری داره که شما مد نظر دارید.

 72. سلام
  من وقتی باویدیو پروژکتور کار مکنم تنظیمات کارت گرافیکم بهم می خورد وقتی دستگاه ویدیو پروژکتور خاموش می کنم تصور مانیتمرو درست می چرا
  علت چی میتونه باشه

  1. سلام

   این موضوع کاملا طبیعیه. رزولوشن کامپیوتر و پروژکتور شما متفاوته، وقتی پروژکتور رو به کامپیوتر وصل میکنید ویندوزِ شما رزولوشن رو با پروژکتور تطبیق میده. و وقتی اتصال رو قطع میکنید رزولوشن به حالت همیشگی بر میگردد.

  1. اگر پروژکتور به لپ تاپ شما وصل نمیشه، طبیعتا یکی از این دو دستگاه دارای پورت VGA نیست

   اگر کابل به درستی وصل میشود اما تصویر نمایش داده نمیشود به احتمال زیاد نوع ورودی برای پروژکتور مشخص نیست. با دکمه Input یا Source نوع ورودی را بر روی Computer بگذارید. اگر باز هم تصویری نمایش داده نشد. در ویندوز ۷ و ۸ دکمه های ویندوز و P را همزمان فشار دهید و گزینه ها را یکی یکی تست کنید.

   در صورتی که تمام موارد بالا را تست کردید و مشکل حل نشد، مین برد پروژکتور خراب است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

 73. سلام وخسته نباشید
  پروژکتور مدرسه ما رو تازه نصب کردن بعد از چند روز متوجه شدم که وقتی لب تاب رو به پروژکتور وصل می کنیم وآنها رو روشن می کنیم فقط تصویر ویندوز که وسط صفحه دستاپ است روی برد نمایش داده میشه وسایر آیکونای روی صفحه رو نشون نمیده واز برد نمیتونم استفاده کنم فقط برنامه پاورپوینت با فشردن کلید f5باز میشه وبفیه برنامه ها رو باز نمیکنه. به نظر شما مشکل از کجاست وباید چکار کنم؟
  ممنون

  1. در صورتی که ویندوز ۷ دارید دکمه Start به همراه P را فشار دهید و گزینه های دیگر را انتخاب کنید.

 74. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  بنده برای دفتر شرکت ویدیو پروژکتور مارک اپسونx31گرفتم وهمراهش یک پرده ۱۸۰×۱۸۰ودر فاصله سه متری قرار دادم وبه لپ تاپ وصل کردم اما تصویر تنها بخش کمی از صفحه ر به طور مستطیل پوشش داد وخیلی کوچک شد ایا تنظیماتی داره که تصویر مربع تر شود تا تصویر بزرگتر شود.ب
  ضمنا کابل hdmiهم no signalمیزنه مشکل از چه هست؟
  باتشکر از راهنماییتون

  1. رزولوشن پیش فرض پروژکتور شما ۴:۳ میباشد، مربع تر از این نسبت بر روی پروژکتور X31 امکان پذیر نیست.

   هنگام اتصال با HDMI هم باید از طریق دکمه Source یا Input نوع ورودی دیتا را مشخص کنید.

 75. سلام
  دستگاه جایی نصب شده که دسترسی به اون مشکله .میخواستم بدونم امکانش هست ورودی های دستگاه را بدون ریموت کنترل و از طریق لب تاپ یا یه نرم افزار خاصی اداره کرد؟

  1. در تعداد کمی از پروژکتورها این امکان وجود دارد. لطفا برند و مدل دقیق پروژکتور خود را مشخص کنید تا در صورت وجود این قابلیت راهنمائی های لازم صورت گیرد.

 76. سلام
  من کابل VGA ویدیو پروژکتور به کامپیوتر رو تعویض کرد
  الان نوار ابزار پایین حذف شده ،لب تاب هم وصل کردم بازهم به این صورت است
  پایه ویدیو پروژکتور را هم تنظیم کردم و نور ویدیو را دروسط پرده تنظیم کردم (که اینکه شاید قسمت پایین نور لنز، خارج از پرده است )
  بازهم نوار ابزار پایین صفحه ویندوز نیست
  چه تنظیماتی میبایست اعمال کرد؟
  ممنون….

 77. سلام دوست خوب.من ویدئو پروژکتور ایسر مدل p1283 خریدم فروشنده بهم گفته بود فلش هم میخوره یعنی اتصال مستقیم ولی الان که د قسمت پورتها نگاه میکنم فقط یه ورودی ریز میبینم که زیرش نوشته usb ctrl میخام بدونم ایا امکان اتصال یو اس بی هست؟تبدیل باید بگیرم یا فروشنده دروغ گفته بهم؟؟؟؟؟

  1. سلام

   پروژکتور ایسر P1283 دارای پورت USB از نوع Mini B می باشد.

   لطفا عکس زیر را مشاهده کنید :

   http://www.sadracomputer.com/files/USB-Mini-A-B.jpg

   در تصویر کابل سمت چپ از نوع USB A می باشد ( یعنی دقیقا همان چیزی که شما انتظار دارید )

   و کابل سمت چپ از نوع USB Mini B می باشد. که بر روی پروژکتور شما پورت آن قرار دارد. توجه داشته باشید این پورت تنها برای کنترل منو پروژکتور می باشد و نه پخش فایل های مولتی مدیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی انواع مانیتور _ مانیتور ریاست

هر سالن کنفرانس برای پخش صوت و تصویر و ارتباط بین شر‌کت کنندگان، نیاز به تجهیزاتی مخصوص دارد. مانیتور یک نمونه از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، به­ منظور برقراری ارتباط از راه دور می­توان از فرآیند ویدئو کنفرانس استفاده کرد. در عصر کنونی بسیاری از فعالیت­

مطالب سیستم کنفرانس

نحوه ویدئو کنفرانس اسکایپ

با گسترش ارتباطات بین سازمان ­ها، استفاده از شیوه­ های قدیمی برای برقراری ارتباط، دیگر پاسخگوی نیاز این سازمان­ ها نیست. این سازمان­ها برای ایجاد

آشنایی با دوربین کنفرانس مجازی

اتاق­ ها یا سالن­ های کنفرانس برای برگزای جلسات مجازی نیاز به تجهیزات مختلفی دارند. یک نمونه از مهم­ترین تجهیزات مورد استفاده در کنفرانس مجازی،

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

کنترل دوربین ویدئو کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد و گسترش ارتباطات و برگزاری جلسات متنوع و متعدد، امروزه روابط کاری به ‌طرز چشمگیری

مطالب ویدئو کنفرانس