حذف مدارک پزشکی شخصی در متور جستجوی گوگل

گوگل مدارک پزشکی شخصی را از نتایج جستجوی خود حذف کرد

گوگل تصمیم گرفته مدارک پزشکی شخصی را از نتایج به نمایش در آمده در موتور جستجوی خود حذف کند. این اتفاق بعد از تغییر خطی مشی گوگل به منظور حذف محتواها رخ داده است.

بر اساس گزارش جدید Bloomberg، گوگل اخیرا مدارک پزشکی شخصی را جزو اطلاعاتی قرار داده که باید به زودی از لیست محتواهایی که در ادامه جستجوی یک عبارت خاص به نمایش در می‌آیند حذف شود. گوگل معمولا عادت به دست‌کاری الگوریتم‌های موتور جستجوی خود ندارد، با این حال طی چند سال گذشته و در پی تغییر سیاست کاری، چند بار این کار را انجام داده است. به عنوان نمونه گوگل در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت از نمایش برخی از اطلاعات محرمانه افراد همچون شماره کارت و اطلاعات حساب بانکی و همچنین شماره‌های حساس کاربران جلوگیری کند. به نظر می‌رسد خزنده‌های موتور جستجوی گوگل بیش از اندازه در کار خود حرفه‌ای شده و اطلاعات زیادی را در دیتابیس این شرکت ذخیره می‌کنند، اطلاعاتی که ممکن است به راحتی در دسترس هر فرد دیگری قرار بگیرد.

دلیل حذف مدارک پزشکی شخصی از نتایج گوگل

تصمیم برای حذف مدارک پزشکی شخصی از نتایج جستجوی گوگل بعد از چند سری رخنه اطلاعات در سطح گسترده گرفته شد. در سال ۲۰۱۵ و بعد از هک شدن پایگاه داده شرکت Anthem به عنوان دومین سازمان بیمه بزرگ ایالات متحده آمریکا، اطلاعات میلیون‌ها کاربر به بیرون درز کرد. طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵، تنها بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ حدود ۲۹ میلیون سابقه پزشکی از طریق رخنه‌های امنیتی به بیرون درز کرده‌ است.

منبع :Theverge

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »