پروژکتور سونی VPL-FHZ55

بررسی قابلیت ها و مزایای پروژکتور سونی FHZ55 ( پروژکتور لیزری سونی )

در ادامه با قابلیت های پروژکتور سونی FHZ55 که از مدل پروژکتورهای لیزری سونی محسوب می شود آشنا می شوید.

موتور نوری لیزری واقعی

با ترکیب یک منبع نور لیزری با یک ’۸)۷٫۸) سیستم اپتیکال ۳LCD، ویدئو پروژکتور VPL-FHZ55 ۴۰۰۰ لومن نور رنگی قوی را در رزولوشن بالای ۱۹۲۰ x 1200 ارائه می کند.

موتور نوری بی نظیر سونی از لیزر آبی به عنوان منبع نور خود استفاده کرده، که در ادامه پس از ترکیب شدن با مواد فسفری طیف رنگی کامل پروژکتور را تولید می نماید. این نور سپس در اختیار سیستم اپتیکال ۳LCD قرار می گیرد که در نتیجه باعث تولید رنگ هایRGB با کیفیت فوق العاده می شود.

حالت های خروجی نور متعدد

این ویدئو پروژکتور چندین حالت خروجی نور قابل انتخاب توسط کاربر و کاهنده ی مصرف برق را به منظور به حداکثر رساندن مزایای این سییستم اپتیکال بی نظیر ارائه می نماید.

تنظیمات پایه:

حالت بالا: یک حالت با ۴ هزار لومن خروجی نور

حالت استاندارد: یک حالت با ۳ هزار لومن نور خروجی که مصرف برق کمتری در مقایسه با حالت بالا دارد.

حالت خودکار: این حالت میزان خروجی نور را با توجه به نیاز هر صحنه تنظیم می کند، به گونه ای که در تصاویر تیره میزان خروجی نور را کاهش می دهد. همچنین سیستم به صورت دینامیکی تعادل رنگ را به منظور حفظ کیفیت تصویر تنظیم می کند.

حالت سفارشی: در این حالت کاربر می تواند میزان خروجی نور پروژکتور را در مقدار دلخواه خود تنظیم نماید.

روشن و خاموش کردن تقریباً لحظه ای

پروژکتور سونی VPL-FHZ55 در طی ۶ ثانیه پس از روشن کردن روشنایی مورد نیاز خود را تامین کرده و تصویر مورد نظر شما را روی صفحه ی نمایش ارسال می کند. همچنین یک حالت quick reboot وجود دارد که کاربر با استفاده از آن می تواند ویدئو پروژکتور را در طول زمان های از پیش تعیین شده ی ۱۰ یا ۳۰ دقیقه پس از خاموش شدن آن فقط در عرض یک ثانیه دوباره راه اندازی کند. این قابلیت می تواند در مدارس که فواصل زمانی در بین کلاس ها به وجود می آید بسیار مفید باشد.

video-projector-sony-laser-vpl-fhz55-4

 امکان نصب به صورت کج و زاویه دار

سیستم های خنک کننده ی جیوه ای فشار بالای معمولی فقط می توانند در زاویه های نصب محدودی کار کنند. سیستم لیزری سونی به شما آزادی کاملی در هنگام نصب پروژکتور می دهد. می توانید پروژکتور را ۳۶۰ درجه در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت آن بچرخانید. همچنین قادر خواهید بود تا پروژکتور به سمت عقب یا جلو با زاویه ی دلخواه نصب کنید.

video-projector-sony-laser-vpl-fhz55-5

ترکیب لبه ها / تطابق رنگ ها

قابلیت ترکیب لبه ها امکان نصب چندین ویدئو پروژکتور مختلف به منظور ارائه ی یک تصویر بسیار بزرگ و بدون درز و یک دست را فراهم می نماید/ تصاویری بزرگ و شگفت انگیز در فروشگاه ها، شرکت ها یا برنامه های زنده ایجاد کنید. (امکان اعمال تنظیمات بیشتر به منظور ارتقای کیفیت تصویر از طریق نرم افزار ارائه شده ی سونی وجود دارد.)

video-projector-sony-laser-vpl-fhz55-6

تصویر در تصویر

این قابلیت اجازه می دهد تا دو تصویر از دو منبع مختلف به طور همزمان و با اندازه ای یکسان در کنار یکدیگر به نمایش گذاشته شوند. این ویژگی برای VTC و سایر :.۷-رائه مطلب هایی که از منابع مختلف استفاده می کنند مناسب می باشد.

تنظیمات پیشرفته سونی FHZ55 :

  • حالت روشنایی پایدار: این حالت خروجی نور پروژکتور را در طول عمر مورد انتظار دستگاه با کاهش میزان خروجی نور آن حفظ می کند. این حالت برای مکان هایی  مانند موزه ها، تابلوهای دیجیتالی یا حتی کلاس های درسی که پایداری تصویر مورد نیاز است بسیار مناسب می باشد.
  • کاهش نور خودکار: در مواقعی که پروژکتور سیگنال ورودی استاتیکی را به مدت ۱۰ ثانیه دریافت کند، خروجی نور به میزان ۱۵ درصد کاهش می یابد. سپس، در زمان های از پیش تعیین شده توسط کاربر بین ۵ تا ۲۰ دقیقه ای، اگر باز هم سیگنال استاتیک را دریافت نماید، مرحله ی دوم کاهش نور اجرا شده و میزان خروجی نور پروژکتور به مقدار ۵% خروجی نور اصلی افت پیدا می کند.

سیستم لنز پیشرفته

با داشتن بزرگنمایی عریض ۱٫۶ برابری استاندارد لنز، امکان حفظ همان موقعیت نصب قبلی در صورتی که از یک مدل قبلی به این مدل مهاجرت می کنید وجود خواهد داشت. قرار گرفتن لنز در مرکز پروژکتور امکان نصب و راه اندازی به صورت قرینه وجود دارد. تغییر لنز عریض افقی: +/- ۳۲ درصد و عمودی +/- ۶۰ درصد زمان مورد نیاز برای تنظیم موقعیت تصویر را کاهش می دهد.

طراحی ترکیبی

قرار گرفتن پنل اتصالات در جلوی پروژکتور، یک سطح صاف را در بالا و پشت پروژکتور ایجاد کرده است. علاوه بر آن، امکان انتخاب رنگ سیاه یا سفید برای استفاده در محیط های روشن با نور بالا یا محیط های تاریک وجود دارد. (مانند موزه، مساجد و کلیسا ها، سن های اجرای زنده و …)

امکان ارسال تصاویر روی سطوح غیر مسطح با کمک Image Warping

به راحتی تصاویر را از نظر هندسی برای طبیعی تر به نظر رسیدن ارائه ی مطلب حتی روی سطوح محدب یا مقعر اصلاح نمایید. اصلاح گوشه و لبه نیز با استفاده از تنظیمات موجود در منو به آسانی صورت می گیرد.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی