eco-mode-benq-projector

حالت Eco در پروژکتور بنکیو

معمولا اکثر افراد به دنبال کاهش هزینه های انرژی هستند، افرادی که از ویدئو پروژکتور ها استفاده میکنند و به طور خاص مدارس و مراکز آموزشی شاید بیشتر از دیگران به دنبال این کاهش هزینه باشند. بنکیو جهت مصرف کمتر برق و سازگاری بیشتر پروژکتورهایش با محیط زیست از تکنولوژی SmartEco در دستگاه های خود استفاده میکند.

benq-eco-mode-14540

بنکیو سه حالت Eco را برای مصرف کمتر برق پروژکتور به کاربران پیشنهاد میکند . در ادامه درباره هر کدام توضیحاتی ارائه میدهم.

Eco Blank Mode

این قابلیت به برای معلم ها بسیار مناسب است.  با استفاده از آن میتوان با فشردن یک دکمه تصویر پروژکتور را قطع کرد و توجه دانش آموزان را به توضیحات معلم یا فعالیت های جانبی دیگر که ربطی به تصویر پروژکتور ندارد جلب کرد. به طور کلی این قابلیت زمانیکه در مدتی کوتاه و موقتی نمیخواهید از پروژکتور استفاده کنید کاربردی است.

benq-eco-mode-0045645

حالت Eco Blank Mode مصرف برق را ۳۰ درصد کاهش میدهد.

Smart Eco Mode

قابلیت اسمارت اکو به گونه ای عمل میکند که پروژکتور دقیقا به همان اندازه ای که نیاز است از نور استفاده کند، تا بهترین رزولوشن بدست بیاید. با این قابلیت عوض شدن تصویر و رنگ های مختلف مصرف برق را کم و زیاد میکند تا مثلا برای یک تصویر تیره برق زیادی مصرف نشود. حالت Smart Eco در بالا بردن عمر لامپ پروژکتور نیز بسیار موثر است. همانطور که در تصویر پیداست از روی ریموت پروژکتور میتوانید ۲ دکمه مربوط به حالت های Eco Blank و Smart Eco را پیدا کنید.

benq-eco-mode-45507

No Source Mode

به دفعات پیش می آید که از پروژکتور برای مدتی زیادی استفاده نکنید. برای صرفه جویی در مصرف برق پروژکتورهای بنکیو تصویر را تیره میکنند تا مصرف برق کاهش یابد. در حالت عادی این امکان بعد از ۳ دقیقه استفاده نکردن از پروژکتور فعال میشود.
 تغییر وضعیت Eco در پروژکتور NEC
 قابلیت اکو ( Eco ) در پروژکتور اپتما
 حالت Eco در پروژکتور بنکیو

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی