eco-feature-optoma-projector

قابلیت اکو ( Eco ) در پروژکتور اپتما

Eco+ تکنولوژی قدرتمندی از طرف کمپانی اپتما است که تعهد این شرکت را به کاهش مصرف انرژی و سازگاری با محیط زیست نشان میدهد. این قابلیت اکو پلاس علاوه بر تاثیر بر کم شدن مصرف انرژی، لامپ را برای ساعات بیشتری قابل استفاده میکند.

حالت Eco+ / تغییر روشنایی به صورت دینامیک

توسط Eco+ تنظیم روشنایی در پروژکتور های Optoma به صورت هوشمند و دینامیک صورت میگیرد. در این حالت وقتی تصاویر تیره به نمایش در می آیند، مصرف برق تا ۳۰ درصد کاهش میابد و عمر لامپ نیز افزایش پیدا میکند. این امر باعث پایین آمدن هزینه تعمیر و نگهداری پرژکتور میشود.

eco-mode-optoma-1452218

خاموش شدن خودکار پروژکتور

مواقعی پیش می آید که مانند حالت استند بازی در کامپیوتر نیازی به استفاده از پروژکتور نداریم اما قصد نداریم با روشن و خاموش کردن مکرر دستگاه، زمان زیادی را تلف کنیم. پروژکتور های اپتما برای این حالت زمانی را مشخص کرده اند ( که توسط شما قابل تغییر است ) که پس از بیکار ماندن پروژکتور در آن بازه زمانی، دستگاه به صورت خودکار خاموش میشود. اما برای شبیه سازی حالت استند بای هم اپتما امکانی با نام Eco AV Mute قرار داده، برای زمانی که میخواهید توجه ها را از تصویر پروژکتور به سمت دیگری جلب کنید. این امکان با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت کنترل صورت میگیرد و تصویر را موقتا قطع میکند. حالت Eco AV Mute 10 درصد مصرف لامپ را کاهش میدهد.

projector-optoma-eco-avmute

چرا از حالت Eco+  در پروژکتور خود استفاده کنیم ؟

افزایش عمر لامپ

از آنجائیکه در این حالت لامپ پروژکتور از حداکثر توان استفاده نمیکند و به صورتی دینامیک و برای تصاویر مختلف با رنگ های مختلف شدت نور را تغییر میدهد، حالت اکو میتواند تا ۷۰ درصد باعث بالا رفتن عمر لامپ پروژکتور شود.

مصرف انرژی کمتر

در مقایسه با شدت روشنایی که از دست میدهید حالت Eco کاهش چشمگیری در مصرف برق را پدید می آورد. هزینه برق یک مجموعه آموزشی با ۱۵ پروژکتور تنها با استفاده از حالت اکو در پروژکتورها تا حد زیادی کاهش میابد. که این خود دلیل مهمی برای استفاده از آن است.

 تغییر وضعیت Eco در پروژکتور NEC

 قابلیت اکو ( Eco ) در پروژکتور اپتما

 حالت Eco در پروژکتور بنکیو

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »