Dr.Board DB-VT01


برخی قابلیت های کلیدی سیستم پاسخگویی دکتربرد:

  • سیستم حضور در کلاس Dr. Board یک سیستم کاملا جدید با یک نرم افزار امتحان تحت وب می باشد که به دانش آموزان این امکان را می دهد تا به سوالات رای گیری تعاملی به صورت real-time پاسخ دهند.

  • نتایج فورا از طریق پلن های اطلاعاتی نرم افزار  منتقل می شوند. ارائه کنندگان نه تنها می توانند سوالات چند گزینه ای، بلکه می توانند سوالات عددی و الفبایی و چند جوابی بپرسند.

Dr.Board DB-VT01 چه نوع دستگاهی است؟ سیستم حضور در کلاس DR Board یک فناوری است که از امواج مادون قرمز برای انتقال جواب های دانش آموزان به سوالات معلمان استفاده می کند. این پاسخ ها ضبط می شوند و به عنوان قسمتی از صفحه ی ارائه ی کلاس ظاهر می شوند. سخت افزار شامل یک کنترل از راه دور ( یا کلیکر ) می باشد که برای استفاده دانش آموزان و یک گیرنده برای معلم که توسط یک پورت USB  آن را به یک کامپیوتر متصل می کند. نرم افزار جواب های دانش آموزان را جمع آوری و نمایش می دهد.

این سیستم حضور در کلاس توانایی ذخیره نام افراد تا ۱۵۰۰ نفر را دارد و در فاصله ۵۰ متری در فضای باز قابلیت جوابدهی دارد.

این محصول می تواند به طور موثر برای برگزاری جلسات گروهی بزرگ و کوچک، ارائه ی سوالات چند گزینه ای و جواب های جلسات و بررسی راحت تر بحث های حساس و مهم استفاده شود چرا که پاسخ ها بدون افشای هویت نمایش داده می شود.

حضور در کلاس Dr.Board چطور کار می کند؟ استفاده و کار با این سیستم از طریق یک پروسه ی ۳ مرحله ای بسیار راحت است.

۱- معلم یک سوال از قبل ساخته شده توسط پاورپوینت یا ورد را نمایش می دهد و از دانش آموزان می پرسد.

۲- دانش آموزان رای می دهند و گیرنده رای ها را دریافت می کند.

۳- معلم یک نمودار را نمایش می دهد و نتایج را مورد بحث قرار می دهد. پاسخ ها به عنوان بخشی از ارائه ی کامپیوتری معلم به نمایش در می آید.

چرا باید از سیستم حضور در کلاس ( interactive response voting ) استفاده کرد؟

دلیل اصلی این که معلم ها یک سیستم حضور در کلاس را در کلاس خود ادغام می کنند این است که سعی دارند فرصت های یادگیری تعاملی را افزایش دهند و دانش آموزان را در درس دادن شرکت دهند. آموزش های سنتی معمولا با قرار دادن دانش آموزان در وضعیت منفعل شناخته شده هستند. از آن جایی که درگیری دانش آموزان در درس بسیار در یادگیری آن ها تاثیر دارد استفاده از سیستم حضور در کلاس یک راه برای افزایش میزان یادگیری فعال که در کلاس های رو در رو اتفاق می افتد،‌می باشد.

بنابر تجربه، بیشتر دانش آموزان گزارش دادند که این سیستم، یادگیری آن ها را بهبود داده و علاقه ی آن ها را به موضوع درس افزایش داده است. حتی بعضی از دانش آموزان گفته اند که استفاده از سوال های سیستم حضور در کلاس، عملکرد آن ها در امتحانات بهبود داده است. آن ها سوالات را به خوبی توضیحات جواب ها مفید می دانند و به آن ها کمک کرده تا بهتر برای امتحان ها آماده شوند.

همچنین معلم ها هم گزارش داده اند که استفاده از این سیستم باعث تدریس پاسخگویانه ای شده که فهم و درگیری دانش آموزان را افزایش می دهد و کمک می کند خلاء های موجود در یادگیری را شناسایی کرد و فعل و انفعال کلاسی را تولید کرد. این سیستم باعث تشویق به بحث های کلاسی و یادگیری از نظر دیگر دانش آموزان می شود.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »