خرید برد هوشمند

راهنمای خرید برد هوشمند

خرید برد هوشمند ، امروزه می تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند در کلاسهای درسی باشد، این بردهای هوشمند کمک به یادگیری و مشارکت بیشتر دانش آموزان در کلاس است. به طوری که بیشتر تولید کنندگان نرم افزارهای آموزشی و محتوای درسی، برنامه ریزی خود را بر پایه این بردهای  تعاملی بنا کرده اند، در این مطلب به معرفی کاربردها و مواردی که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشیم می پردازیم. پس با ما در صدرا کامپیوتر همراه باشید.

۱برد هوشمند

۲-تاثیر خرید برد هوشمند در یادگیری

۳-نکاتی که در خرید برد هوشمند باید توجه کنیم

۴-سخن پایانی

برد هوشمند

وایت برد هوشمند

بردهای هوشمند یا E-board نوعی محصول کمک آموزشی پیشرفته می باشند که در تجهیز سالن همایش،کلاس های حضوری، دانشگاه ها و مدارس مورد استفاده قرار می گیرند. برد های هوشمند، جایگزین مناسبی برای تخته وایت بردهای ساده و قدیمی می باشد.

تاثیر خرید برد هوشمند در یادگیری

لذت بخش تر شدن یادگیری

برد هوشمند یادگیری دروس را برای دانش آموزان لذت بخش تر می‌کند. این وایت برد ها دانش‌آموزان را بیشتر مشتاق به یادگیری درس و مدرسه می کند.

امکان ذخیره سازی

یکی از بزرگترین مزیت های برد های هوشمند امکان ذخیر سازی درس برای بازخوانی و مرور در آینده است. به این صورت دانش آموزان حتی در صورت غیبت هم درس را از دست نخواهند داد.

دسترسی به اینترنت

دسترسی به اینترنت این امکان را به دانشجویان و دانش آموزان می دهد  تا به طیف وسیع تری از اطلاعات دسترسی داشته باشند و منابعی که استفاده می کنند به روز تر باشد.

نکاتی که در خرید برد هوشمند باید توجه کنیم

اندازه و شکل صفحه

اندازه صفحه نمایشی برد هوشمند یکی از مهمترین ویژگی هایی است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید. اندازه برد هوشمند می تواند در کلاس تاثیر زیادی بگذارد، به طور مثال کار کردن با متن های نوشتاری حجیم روی برد هوشمند کوچکی که در یک کلاس بزرگ نصب شده است، می تواند خیلی چالش برانگیز باشد به طوری که دانش آموزانی که در آخر کلاس نشسته اند و نمی توانند موارد نمایش داده شده روی برد هوشمند را ببینند.

مکان و محل قرار گرفتن برد هوشمند

 نصب تخته هوشمند

محلی که برد هوشمند در کلاس قرار می گیرد، می تواند تاثیر زیادی بر نحوه استفاده این وسیله داشته باشد. برد هوشمند باید به اندازه کافی، بالا قرار بگیرید تا سایر افراد کلاس بتوانند آن را ببینند، اما نباید آنقدر هم بالا قرار بگیرد که دست بعضی از دانش آموزان به صفحه نمایش نرسد، باید مکان این برد هوشمند به طور استاندارد باشد.

 کالیبره کردن برد هوشمند

هنگام انتخاب برد هوشمند و تنظیم آن باید دقت کنید که آیا کالیبراسیون به صورت دستی یا به صورت اتوماتیک انجام می شود. کالیبراسیون اتوماتیک می تواند کمک در صرفه جویی و کار کردن را بسیار آسان تر کند.

دوام برد هوشمند

دوام یک برد هوشمند یک معیار مهم در هنگام انتخاب مدل مورد نظر محسوب می شود، خصوصا زمانی که اکثر سیستم های برد هوشمند برای کودکان به صورت روزانه استفاده خواهند شد و ممکن است بعضی اوقات در صورت پرتابل بودن برد، بین کلاس ها جابجا شود.

انتخاب برد هوشمند و نرم افزار سازگار با سیستم عامل کامپیوتر

قبل از خرید باید مطمئن شوید که برد هوشمندی که می خرید و نیز نرم افزاری که به همراه آن ارایه می گردد، با سیستم عامل کامپیوتر شما سازگار باشد.

خرید از یک فروشنده معتبر و مجاز

در هنگام خرید برد هوشمند باید توجه داشته باشید که حتما از یک شرکت معتبر خریداری شود تا دستگاه شامل گارانتی و پشتیبانی فنی باشد.

ردیابی و سرعت نوشتن با برد هوشمند

سرعت ردیابی قلم بر روی بردهای هوشمند با معیار نقطه بر ثانیه تعیین می شود که در اصطلاح فنی به آن قابلیت دو میل هم گفته می شود. هر چقدر که سرعت ردیابی قلم بهتر باشد ، کار کردن با  قلم برد آسان تر می شود و شما می توانید مانند نوشتن با ماژیک بر روی وایت بردهای معمولی با این بردهای هوشمند نیز کار کنید.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا گفته شد خرید برد هوشمند نوعی دستگاهی است که در کلاس های درسی مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام استفاده از وسایل کمک آموزشی همچون برد هوشمند نکات و راهکارهایی وجود دارد که به آموزش بهتر کمک می‎کند. به طور مثال خواندن مقاله راهکارها و ترفندهای استفاده از ویدئو پروژکتور و برد هوشمند را به شما توصیه می کنیم.

 

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی