قلم برد هوشمند

ساختار و استفاده قلم برد هوشمندی :

همانطور که میدانید امروزه برد یا تخته هوشمند ، جایگزین تصاویر رایانه توسط پروژکتور ، روی برد نمایش داده می شود هستند. ما می توانیم با استفاده از قلم مخصوص به صورت کامل کنترل سیستم را در دست بگیریم و با وارد شدن به محیط ویندوز ، بدون استفاده از ماوس و کیبورد به مدیریت اطلاعات بپردازیم.

به طور کلی در خصوص قلم های تعاملی که مناسب بردهای هوشمند باشد، ۲ نوع معرفی می گردد :

برد هوشمند :

برد هوشمند ، تخته هوشمند یا E-board ، ابزاری پیشرفته جهت استفاده در کلاسهای آموزشی و سالنهای کنفرانس می باشد. برد هوشمند ، معمولا جنبه ی وسیله ای کمک اموزشی را دارد. این وایت برد الکترونیکی ، جایگزین مناسبی برای تخته وایت بردهای ساده و قدیمی می باشد.

تخته هوشمند با عناوین دیگری نظیر  برد الکترونیکی  یا  اسمارت برد  نیز شناخته می شود . اولین تخته‌های سفید تعاملی برای استفاده در ادارات طراحی و ساخته شده‌اند. آنها در سال ۱۹۹۰ توسط PARC توسعه داده شدند. این تخته در جلسات گروهی کوچک و میزگردها مورد استفاده قرار می گرفت.

تخته سفید تعاملی مادون قرمز :

تخته سفید تعاملی مادون قرمز یک صفحه نمایش تعاملی بزرگ است که به یک کامپیوتر و پروژکتور متصل می‌شود. تخته به طور معمول بر روی یک پایه یا دیوار نصب شده است. حرکت انگشت کاربر ، قلم یا اشاره گر دیگر روی تصویر طرح‌ریزی شده در تخته سفید از طریق تداخل آن با نور مادون قرمز در سطح تخته سفید ضبط می‌شود.

هنگامی که به سطح تخته سفید فشاری وارد می‌شود ، نرم‌افزار محل نشانگر یا قلم را بصورت مثلث در می‌آورد. IWB  مادون قرمز ممکن است از هر ماده‌ای ساخته شده باشد ، هیچگونه نشانگر پاک کننده‌ای در آن دخیل نیست و ممکن است. در بسیاری از محیط ها از جمله در سطوح مختلف کلاس های آموزشی ، میزهای شرکتی ، اتاقهای آموزش یا فعالیت برای سازمانها ، امکانات مربیگری ورزشی حرفه ای و استودیوهای پخش یافت شود.

در قسمت های مختلفی از جمله کلاسهای درس در تمام سطوح آموزشی ، در اتاقهای هیئت مدیره شرکتها و کارگروهها ، در اتاقهای آموزشی مربیگری ورزشی حرفه ای ، در استودیوهای پخش و موارد دیگر استفاده می‌شوند.

جدیدترین برد های هوشمند

انواع برد هوشمند :

وایت بردهای هوشمند از فنّاوری‌های مختلفی بهره می‌برند، انواع مختلف آن‌ها شامل    موارد زیر است.

برخی از مزایای استفاده از تخته‌های سفید تعاملی عبارتند از :

  • تعامل گروهی ، با تخته های سفید هوشمند همکاری بین دانشجویان و بحث و مشارکت گروهی را ارتقا می‌بخشد. تخته هوشمند به این دلیل که می توان یادداشت هایی را روی تخته نوشت و ذخیره کرد تا بتواند بعداً به اشتراک گذاشته شود و بین دانشجویان می تواند یک ابزار مؤثر برای  باشد.
  • تخته هوشمند یادگیری دروس را برای دانش آموزان لذت بخش می‌کند. این تخته ها دانش‌آموزان را در مورد چگونگی کارکردشان کنجکاو می‌کند، دانش آموزان با وجود این تخته ها می‌توانند در مراحل یادگیری سهیم شوند و تعاملی دو سویه را با فرایند یادگیری ایجاد کنند. چنین فناوری ای دانش آموز را راغب و مشتاق به یادگیری درس و مدرسه می کند.

معایب برد های هومشند :

مشکل اساسی این نوع برد ها استهلاکی بودن آنهاست. در صورت استفاده از قلمی غیر از قلم مخصوص بر روی برد هوشمند ، سایه ها و هاله هایی روی صفحه ایجاد میشود. و پس از مدتی خطوط ریز و درشت زیادی روی صفحه نمایش تشکیل میشود ، که عملا کیفیت تصویر را کم میکند.

برندهای مطرح برد هوشمند موجود در بازار :

جدیدترین تجهیزات آموزشی

 خرید برد هوشمند :

 امروزه بسیاری از مدارس از برد های هوشمند برای هوشمندسازی کلاسهای خود استفاده کرده و می کنند. هزینه ی بالای تهیه این تکنولوژی بخصوص پس از مشکلات و بحران های اقتصادی اخیر در ایران ، راه حل های  ارزان تر مانند قلم نوری جایگزین آن می شود.

هزینه تعمیرات و نگهداری این برد ها هم بسیار بالا می باشد. و مدیران در درازمدت باعث مشکلات زیادی میشوند. به همین خاطر برای مدارسی که بودجه فناوری زیادی ندارند ، استفاده از برد هوشمند راه حل مناسبی نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

تجهیزات کنفرانسی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »